Szkolenia z zarządzania Zakładowym Funduszem Świadczeń Socjalnych skierowane są przede wszystkim do:
- pracowników Urzędów Miast i Gmin,
- pracowników Urzędów Miast i Gmin,
- pracowników Starostw Powiatowych,
- pracowników Urzędów Marszałkowskich,
- pracowników Urzędów Wojewódzkich,
- pracowników Inspektoratów Wojewódzkich,
- pracowników Lasów Państwowych,
- pracowników szkół podstawowych,
- pracowników szkół ponadgimznaznalnych
- pracowników wszystkich jednostek ściśle związanych z administracją publiczną.
Uczestnictwo w szkoleniach z zasad zarządzania i kontroli Zakładowym Funduszem Świadczeń Socjalnych daje przede wszystkim dwie najważniejsze korzyści. Pierwszą z nich jest zapoznanie się dość dokładne ze wszystkimi zagadnieniami związanymi z praktycznym zastosowaniem w jednostkach administracji publicznej wszystkich (bardzo często dość złożonych) przepisów o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych.
Druga korzyścią płynącą z udziału w tego rodzaju szkoleniu jest zapoznanie uczestników szkolenia z bardzo konkretnymi przypadkami ( wziętymi wprost z doświadczenia wielu będących już dość długo na rynku przedsiębiorstw i instytucji publicznej administracji).
Szkolenia bardzo często obejmują dość szeroki zakres tematyczny. Znaleźć w nim można przede wszystkim następujące tematy.
- Zasady tworzenia Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. W tym bloku tematycznym uczestnicy szkolenia przede wszystkim zapoznani zostają z zasadami związanymi z Zakładowym Funduszem Świadczeń Socjalnych, źródłami prawnymi regulującymi te kwestię, regulaminem oraz najczęstszymi błędami wynikającymi z konstruowania regulaminu ZFŚS.
- Zasady racjonalnego gospodarowania kapitałem Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. To jeden z najszerszych bloków tematycznych szkolenia, który obejmuje między innymi ustawowy zakres działalności socjalnej, definicję kryteriów socjalnych, korekty odpisu z ZFŚS, zasady funkcjonowania socjalnych komisji, udzielanie pożyczek na cele mieszkaniowe czy preliminarz wydatków z ZFŚS.