Zmiany w farmaceutyce. Co i jak?

W tym roku weszła w życie nowa dyrektywa unijna. Stalo się tak z powodu rosnącej ilości przestępstw związanych z fałszowaniem leków czy sprzedażą takich które pochodziły z niewiadomych i niesprawdzonych źródeł.

zdjęcie - (the_title())


Zmiany w farmaceutyce. Co i jak?

W tym roku weszła w życie nowa dyrektywa unijna. Stalo się tak z powodu rosnącej ilości przestępstw związanych z fałszowaniem leków czy sprzedażą takich które pochodziły z niewiadomych i niesprawdzonych źródeł.

Podstawowym źródłem sfałszowanych leków są sprzedawcy działający nielegalnie oferując je np. na bazarach lub w internecie.

Mimo, to inspekcja farmaceutyczna a także inne organy wykrywają przypadki obecności sfałszowanych produktów w legalnym łańcuchu dystrybucji.

Takie leki mogą wywoływać bardzo niekorzystne dla zdrowia efekty uboczne lub doprowadzić nawet do śmierci.

Aby więc zapobiegać tego typu incydentom Unia postanowiła wprowadzić nowe rozporządzenie dzięki któremu część problemów zostanie zażegnana.

Producenci będą zobowiązani do zastosowania zabezpieczeń mających na celu eliminacje wykonywania podróbek.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Dla Naszych obecnych jak i Nowych Klientów, stworzyliśmy ofertę nowoczesnych specjalistycznych szkoleń farmaceutycznych zbudowanych na metodach i technikach doskonalenia zawodowego, nieustannie poszerzanego o wiedzę, potrzeby i doświadczenie, rosnącego grona zadowolonych uczestników.

Szkolenia HACCP, szkolenia mikrobiologiczne, dobra praktyka laboratoryjna to tylko niewielka częśc oferowwanych przez na szkoleń farmaceutycznych.

Poznaj nasze szkolenia:

Pierwsze z nich polega na naklejeniu na pudełka niepowtarzalnego kodu, wykonanego specjalną techniką. Kod ten będzie stanowił informacje o producencie leku, jego numerze seryjnym oraz dacie produkcji.

Wszystkie te informacje będą skupione na tym kodzie który dodatkowo zapobiegnie podrabianiu opakowań. Producent jest zobowiązany do zadbania by ten kod był odpowiedniej jakości.

Nie może być niewyraźny, zbyt mało kontrastowy lub uszkodzony. Wszytko musi być bardzo czytelne.

Ponadto celem rozporządzenia jest stworzenie europejskiego systemu baz danych poprzez który apteki, hurtownie oraz inne podmioty dostarczające leki pacjentom będą dokonywać weryfikacji autentyczności produktów medycznych przed ich wydaniem.

Drugim zabezpieczeniem jest specjalna naklejka która zapobiega otwarciu pudełka. Ma to uniemożliwić podmienianie nielegalnych leków za te sprawdzone. Wydawać by się mogło, że się to nie zdarza lecz tak nie jest.

Odnotowano wiele takich przypadków. Dyrektywa będzie obowiązywać od 9 lutego 2019, do tego czasu producenci muszą się dostosować do wytycznych.

Jeśli natomiast nie będą ich przestrzegać grożą im kary zarówno pieniężne jak i możliwość sankcji na ich produkty.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.