1 stycznia – Zmiany w prawie pracy

Nowe zmiany, które obowiązują w zakresie prawa pracy, zdecydowanie działają na korzyść pracownika.

zdjęcie - (the_title())

1 stycznia - Zmiany w prawie pracy


1 stycznia br. to data, kiedy w życie weszły nowe zmiany w przepisach dotyczących prawa pracy. Czy są one na korzyść bardziej pracowników, czy może pracodawców – właściciele firm będą mogli przekonać się o tym uczęszczając na zorganizowane specjalnie dla nich szkolenia prawa pracy.

Jedną z głównych zmian, które pojawiły się w przepisach prawnych, jest obowiązek tworzenia Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

Aktualne przepisy mówią jasno, że jeśli firma zatrudnia więcej niż 50 pracowników, wtedy jej obowiązkiem jest założenie i posiadanie takiego funduszu na rzecz swoich pracowników.

Natomiast małe firmy, które zatrudniają do 19 pracowników, nie będą musiały tworzyć takiego funduszu.

Czy to rozwiązanie jest korzystniejsze od tego, które obowiązywało jeszcze do końca zeszłego roku? O tym dowiemy się na szkoleniu.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W obszarze szkoleń dla działów HR, Kadry stworzyliśmy dział związany z tymi tematami.Zobacz nasze szkolenia dla kadr:Wiedza w tym temacie może okazać się kluczowa w podjęciu decyzji przez tych, którzy posiadają firmę zatrudniającą od 20 do 50 pracowników, ponieważ w sytuacji średnich firm ich właściciele mogą, ale nie muszą wystąpić z wnioskiem o utworzenie takiego funduszu.

Czy to będzie się opłacało i czy przyniesie korzyści zarówno pracownikom, jak i pracodawcy? Odpowiedź uzależniona jest od wielu czynników, z którymi wszyscy właściciele zwłaszcza średnich firm będą mogli poznać dzięki uczęszczaniu na szkolenia prawa pracy.

Poprzednio obowiązujące przepisy jasno deklarowały, że pracodawcy, których firmy zatrudniały więcej niż 19 pracowników, musiały nie tylko zakładać Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych, ale dodatkowo musiały wprowadzać regulaminy pracy obowiązujące pracowników oraz deklarować jasny i czytelny system wynagrodzeń, które wielokrotnie były niewłaściwie interpretowane zwłaszcza w przypadkach, w których pracownicy wykonywali pracę zbiorową.

Teraz tych obowiązków dla właścicieli firm małych i średnich będzie znacznie mniej, a sama praca przez nich wykonywana również zostanie odpowiednio uproszczona. Najnowsze przepisy pozwalają pracodawcom być bardziej elastycznymi we własnej firmie.

Szkolenia Eksperckie. Nasi trenerzy to czołowi eksperci w swoich dziedzinach. Proponujemy szkolenia prawo pracy, szkolenia excel, szkolenie abi. Oferujemy również szkolenia eksperckie z zakresu: energetyka, IT, hr, kadry, płace i inne.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.