Zmiany w prawie pracy w nowym roku

Wraz z rozpoczęciem się nowego roku w obowiązującym w Polsce prawie pracy nastąpiło wiele zmian. Często rozpoczęcie się nowego roku jest momentem, w którym zmiany w prawie wchodzą w życie, i nie inaczej było tym razem.
 
zdjęcie - (the_title())

Zmiany w prawie pracy w nowym roku


O tym, że obowiązujące prawo warto znać, nikogo chyba nie trzeba przekonywać - tym bardziej, iż przepisy prawa pracy dotyczą prawie każdego z nas - większość ludzi przecież pracuje, bądź też jest pracodawcami zatrudniającymi pracowników.

Warto wybrać się na szkolenie z prawa pracy - takie szkolenia są regularnie organizowane w wielu miastach Polski.

Nieznajomość prawa nie jest wymówką w przypadku popełnienia wykroczenia, lub nawet przestępstwa, dlatego też to, aby wiedzieć jakie przepisy aktualnie obowiązują, jest ważne dla każdego z nas.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Kodeks pracy zmienia się nieustająco. Jedynie znajomość praktycznych konsekwencji zmian pozwala na bezpieczeństwo procesów kadrowych. Zapraszamy na szkolenie zmiany w prawie pracy.

Uczestników tego szkolenia interesują również:Szkolenia z prawa pracy pozwalają w przystępny i zrozumiały sposób pozyskać wiedzę dotyczącą prawa pracy. Oczywiście, można również przeczytać przepisy prawne samodzielnie, jednak często samodzielna interpretacja przepisów prawnych może okazać się trudna i niejednoznaczna.

Zmiany w kodeksie pracy, wprowadzone w nowym roku, miały między innymi na celu ułatwienie przedsiębiorcom prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

Jedną z istotnych zmian, która zmniejsza ilość obowiązków pracodawców, jest podniesienie progu zatrudnienia, powyżej którego pracodawca ma obowiązek sporządzenia regulaminu pracy i regulaminu zatrudnienia.

Poprzednio taki obowiązek dotyczył każdego pracodawcy, który zatrudniał dwadzieścia, bądź też więcej osób. Według nowych przepisów obowiązek ten dotyczy pracodawców, którzy zatrudniają pięćdziesiąt lub więcej osób.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W obszarze szkoleń dla działów HR, Kadry stworzyliśmy dział związany z tymi tematami.Zobacz nasze szkolenia dla kadr:Warto jednak dodać, że nie każdy pracodawca, który zatrudnia od 20 do 50 osób będzie zwolniony z tego obowiązku - będzie miał obowiązek przedstawienia regulaminów pracy i zatrudnienia, jeśli z wnioskiem o ich utworzenia wystąpi zakładowa organizacja związkowa.

Pracodawcy, którzy przed zmianą przepisów musieli posiadać te regulaminy, a wedle nowych przepisów nie muszą, mogą je pozostawić, bądź też pozbyć się ich.

Rozwiń swoją wiedzę ekspercką. Rozwikłaj zagadnienia związane z ochrona danych osobowych w dziale kadr i HR. Dowiedz się jak planować, rozliczać i zarządzać czasem pracy w działach zmianowych. Efektywnie zarządzaj zasobami ludzkimi. Dowiedz się jak planować i rozliczać czas pracy w obecnym roku. Zobacz też: Gamma. Firma szkoleniowa roku.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.