Grywalizacja

Gry komputerowe, zwłaszcza fabularne i strategiczne stały się niezwykle powszechne. Ogromna liczba osób, bez względu na wiek i wykształcenie, bardzo chętnie korzysta z tej rozrywki, jaką są gry komputerowe. To też stało się inspiracją dla twórców kolejnych innowacyjnych, niezwykle skutecznych technik zarządzania zasobami ludzkimi w przedsiębiorstwach. Tą nową metodą, która ma łączyć przyjemne z pożytecznym jest grywalizacja

zdjęcie - Grywalizacja
 
Gry komputerowe, zwłaszcza fabularne i strategiczne stały się niezwykle powszechne. Ogromna liczba osób, bez względu na wiek i wykształcenie, bardzo chętnie korzysta z tej rozrywki, jaką są gry komputerowe. To też stało się inspiracją dla twórców kolejnych innowacyjnych, niezwykle skutecznych technik zarządzania zasobami ludzkimi w przedsiębiorstwach. Tą nową metodą, która ma łączyć przyjemne z pożytecznym jest grywalizacja.
 
Technika ta zainspirowana jest własnie grami komputerowymi, które tak często dawały wiele radości i satysfakcji ogromnej liczbie osób w aktualnym wieku produkcyjnym. Twórcy tej metody postanowili wykorzystać ten fakt i zacząć motywować do pracy w taki sam sposób, w jaki gry komputerowe motywują do realizacji kolejnych zadań, osiągania kolejnych celów czy stawiania czoła wyzwaniom. Zgodnie z tą teorią, praca powinna równie bardzo wciągać, co gry.
 
Za pomocą grywalizacji możliwe jest sterowanie zachowaniami pracowników w taki sposób, aby czerpali oni wielką przyjemność ze współpracy ze sobą, realizowania zadań i zaangażowania. Pracownicy mają możliwość intensywnie współpracować ze sobą, rywalizować, a także realizować kolejne cele, co przynosi im zwykle ogromnie dużo satysfakcji i przyjemności.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gamma. W poprzednim roku przeszkoliliśmy ponad sześć tysięcy klientów indywidualnych i ponad tysiąc klientów instytucjonalnych. Oferujemy szkolenia HR, managerskie, sprzedażowe i szkolenia dla administracji publicznej. W rankingu Gazety Finansowej – „Najlepsze Firmy Szkoleniowe” po raz kolejny zajęliśmy 1 miejsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.


W grywalizacji wykorzystuje się często standardowe elementy gier, jak na przykład wyzwania dla pojedynczych osób lub całych grup, możliwość monitorowania postępu i osiągnięć, jak również kontrolowanie możliwości przejścia na wyższy poziom.
 
Przydatne są również różnego rodzaju odznaki za osiągnięcia, czy zrealizowane zadania, rankingi najlepszych osób czy grup, przyznawane punkty za osiągnięcia, jak również wiele sposobów motywowania pracowników, nagradzania ich i doceniania.

W grywalizacji ważna jest zarówno współpraca, jak i rywalizacja, a wszystko powinno być oparte o pozytywne relacje pomiędzy pracownikami. Ogromną zaletą jest to, że grywalizacja może być stosowana na wielu różnych polach, w różnych działach i w niemal każdy przedsiębiorstwie, co daje ogromne możliwości.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.