Szkolenia dla Project Managerów

Project Manager to osoba, która zajmuje się zarządzaniem szeroko pojętymi projektami. To ona ustala poszczególne etapy, stara się optymalnie rozłożyć pracę między wszystkich członków grupy projektowej oraz kontroluje i monitoruje postępy w pracy. Jednak Projekt Manager to osoba, która musi posiadać odpowiednie kompetencje z zakresu zarządzania – jakie szkolenia dla Project Managerów wybrać?

   
  Project Manager to osoba, która zajmuje się zarządzaniem szeroko pojętymi projektami. To ona ustala poszczególne etapy, stara się optymalnie rozłożyć pracę między wszystkich członków grupy projektowej oraz kontroluje i monitoruje postępy w pracy. Jednak Projekt Manager to osoba, która musi posiadać odpowiednie kompetencje z zakresu zarządzania - jakie szkolenia dla Project Managerów wybrać?

  Prince 2

  To jeden z najbardziej popularnych sposobów zarządzania projektami. Stosuje się go szczególnie do standaryzacji i optymalizacji różnych procesów, które wchodzą w skład całego projektu. Prince 2 zapewnia powtarzalność działań, dzięki czemu przedsiębiorstwo może redukować koszty oraz czas wykonywania poszczególnych zadań. Szkolenia z tego systemu przeprowadzają instytucje, które dostały akredytację APM Group - pozwala to na najlepszą jakość nauki pod okiem specjalistów z zakresu zarządzania projektami.

  Kursy PMI

  Kursy PMI oraz szkolenia project management (Project Management Institute) organizowane są ściśle przez to stowarzyszenie. Jego jednostki znajdziemy także w Polsce - obecnie istnieje dziesięć oddziałów PMI Polska, które organizują siedem różnych kursów dedykowanych project managerom. Podobnie jak w przypadku systemu Prince 2, także szkolenia pochodzące z Instytutu przekazują praktyczną wiedzę z zakresu standaryzacji projektów.

  Project Manager powinien mieć również zdolności z innych dziedzin. Szkolenie Sześć Sigma kompleksowo omawia metodę zarządzania jakością, co również ma wpływ na zarządzanie projektami. Dodatkowo przyszły lub obecny Project Manager może pogłębiać swoje zdolności na różnych nieakredytowanych kursach i szkoleniach, które organizowane są przez wiele prywatnych szkół.
   
  Warto spojrzeć również na szkolenia scrum oraz agile szkolenia

  Dla tych, którzy chcą dogłębnie zaznajomić się z różnorodnymi sposobami zarządzania projektami, dedykowane są studia podyplomowe, dzięki którym można rozpocząć swoją karierę w branży. To doskonały sposób na postawienie swoich pierwszych kroków w zarządzaniu projektami oraz wybranie kursów doszkalających z popularnych metod optymalizacji i standaryzacji procesów i projektów.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.