Zarządzanie talentami

Zarządzanie talentami stało się bardzo popularnym sposobem zarządzania pracownikami w organizacji. Jest to metoda zarządzania, które przede wszystkim opiera się na docenianiu ludzi i ich możliwości. Każdy człowiek jest zupełnie inny. Posiadamy różną wiedzę, umiejętności, doświadczenia życiowe, a także zupełnie inne możliwością i talenty. 

26 czerwca 2018
zdjęcie - Zarządzanie talentami
 
Zarządzanie talentami stało się bardzo popularnym sposobem zarządzania pracownikami w organizacji. Jest to metoda zarządzania, które przede wszystkim opiera się na docenianiu ludzi i ich możliwości. Każdy człowiek jest zupełnie inny. Posiadamy różną wiedzę, umiejętności, doświadczenia życiowe, a także zupełnie inne możliwością i talenty.
 
I właśnie te umiejętności, doświadczenie i talenty stanowią podstawę w zarządzaniu talentami, a więc w świadomym i celowym, powtarzającym się kierowaniu przedsiębiorstwem ze szczególnym nastawieniem na pracowników. Rozsądny kierownik doskonale wie, że odpowiednio wyselekcjonowany zespół pracowników może zaowocować nie tylko poprawnym funkcjonowaniem przedsiębiorstwa, ale także pozytywnie wpłynąć na pozycję rynkową, czy też rozwój organizacji.
 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zobacz nasze szkolenia.
Jak prawidłowo oceniać pracowników? Czy przywództwa można się nauczyć? Jak zostać charyzmatycznym liderem? Jak budować zaangażowanie w firmie?

Zapraszamy.

Każdy kierownik w organizacji, która stawia przede wszystkim na wiedzę i doświadczenie pracowników powinien rozsądnie przeprowadzić rekrutację, aby zatrudnić potencjalnie najbardziej odpowiednie osoby, które mogą wiele wnieść do zespołu. Następnie, kierownik powinien kilkukrotnie pozwolić pracownikowi wykazać się w różnych zadaniach i sprawdzić, co potrafi pracownik, w jaki sposób radzi sobie w różnych sytuacjach, a także jakie możliwości, talenty w nim drzemią. Na tej podstawie można określić, którzy pracownicy mają największe szanse aby przyczynić się do sukcesu przedsiębiorstwa. To właśnie w tę grupę osób warto zainwestować.
 
Motywować do pracy, kształcić i szkolić, umożliwiać podnoszenie swoich kwalifikacji i umiejętności, a także sprawdzać się w nowych zadaniach. Najlepiej rokujący pracownicy, którzy chętnie się rozwijają, dają sobie doskonale radę nawet z bardzo trudnymi zadaniami, a także ich zadania są realizowane skutecznie i efektywnie powinni być awansowani, kiedy tylko nadejdzie ku temu okazja.

W ten sposób można bowiem stworzyć silne, doświadczone i kompetentne przedsiębiorstwo, w którym pracownicy na wyższych i niższych szczeblach pracują z pełnym zaangażowaniem, rozwijają się, poszerzają swoje umiejętności i stanowią ogromną konkurencję dla pozostałych przedsiębiorstw w tej samej branży.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.