Zarządzanie zmianą

Czytając artykuły, wpisy na forach tematycznych, przeglądając oferty szkoleń można dojść do wniosku, że zarządzać powinno się już wszystkim i wszystkimi. Większego znaczenia nie ma fakt czy dotyczy to sprzątania w biurze, zamawiania artykułów biurowych, prowadzenia projektu na wiele milionów złotych czy wyboru ubrania na spotkanie. Wszystkimi czynnościami, które się kiedyś po prostu wykonywało teraz się zarządza. I właściwie jest to jedyna zmiana w tym zakresie w większości przypadków. 
   
  Czytając artykuły, wpisy na forach tematycznych, przeglądając oferty szkoleń można dojść do wniosku, że zarządzać powinno się już wszystkim i wszystkimi. Większego znaczenia nie ma fakt czy dotyczy to sprzątania w biurze, zamawiania artykułów biurowych, prowadzenia projektu na wiele milionów złotych czy wyboru ubrania na spotkanie.

  Wszystkimi czynnościami, które się kiedyś po prostu wykonywało teraz się zarządza. I właściwie jest to jedyna zmiana w tym zakresie w większości przypadków.
   
  Są jednak takie obszary, w których wprowadzenie pojęcie zarządzania i wszystkiego co za tym idzie wyszło tylko na dobre. Przykładem może być tu zarządzanie zmianą. Jeszcze kilka lat temu, kiedy w firmie miały być przeprowadzane restrukturyzacje, czy optymalizacje to po prostu się to wprowadzało nie patrząc na nic ani na nikogo.

  Aktualnie zauważany jest trend, by w przypadkach, kiedy zmiany pociągają za sobą konsekwencje dla pracowników (czy to w kwestii redukcji etatów, czy przesunięć w ramach organizacji lub zmiany zakresu obowiązków) zmiany wprowadzać stopniowo i odpowiednio o tym informować.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Firma Gamma sp. j. rekomenduje szkolenia: Zarządzanie zmianą - Kompleksowe przygotowanie do procesu wprowadzania zmiany w organizacji. Zarządzanie zespołem - Doskonalenie umiejętności zarządzania zespołem pracowniczym. szkolenie zarządzanie projektami – Jak zadbać o procesy w projekcie czyli zapoznanie z metodyką PMI.Zobacz inne szkolenia menadżerskie online i webinary

  Jeżeli zmiany są bardzo istotne, np. część działów zamiast zatrudniać pracowników na etacie będzie ich outsourcować, firma ma się podzielić lub skonsolidować z inną można rozważyć wynajęcie konsultantów, którzy nie dość, że przygotują możliwe scenariusze i opcje wraz z korzyściami i ryzykami (prawne, podatkowe, wizerunkowe itp.) jak również przeprowadzą krok po kroku kadrę zarządzającą przez ten proces zmian.
   
  Nie zrobią jednak wszystkiego – przede wszystkim nie zastąpią przełożonych podczas rozmów z pracownikami i przedstawiania im planowanych zmian. To leży w gestii szefostwa, chociaż konsultanci pomogą przy stworzeniu prezentacji, przygotują na te niełatwe zapewne rozmowy.

  Warto więc by przełożeni byli odpowiednio przeszkoleni nie tylko w zakresie samego przemawiania przed dużym audytorium, ale również w kwestii zażegnywania konfliktów czy rozwiązywania sytuacji trudnych. Rynek szkoleń w tym zakresie jest dość bogaty, również firmy konsultingowe, zarządzające zmianami szkolenia takie oferują (czasami w pakiecie, a czasami dodatkowo płatne).

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.