Jak delegować zadania?

Jeżeli do tej pory pracowałeś jako zwykły pracownik a teraz zostałeś postawiony na wyższym stanowisku, które wymaga od Ciebie posiadanie umiejętności zarządzanie ludźmi to powinieneś zapoznać się z tematem: jak delegować zadania? Delegowanie zadań pracownikom polega na rozdzielaniu obowiązków na pracowników, za które odpowiedzialny jest menadżer. W ten sposób każdy otrzyma jakąś małą część, za którą będzie odpowiedzialny. Tym samym menadżer zostaje zwolniony z wykonania tych obowiązków. 

   
  Jeżeli do tej pory pracowałeś jako zwykły pracownik a teraz zostałeś postawiony na wyższym stanowisku, które wymaga od Ciebie posiadanie umiejętności zarządzanie ludźmi to powinieneś zapoznać się z tematem: jak delegować zadania? Delegowanie zadań pracownikom polega na rozdzielaniu obowiązków na pracowników, za które odpowiedzialny jest menadżer. W ten sposób każdy otrzyma jakąś małą część, za którą będzie odpowiedzialny.

  Tym samym menadżer zostaje zwolniony z wykonania tych obowiązków. Aczkolwiek będzie on odpowiedzialny za sprawdzenie czy wszystkie zadania zostały wykonane. Sposób delegowania zadań także jest ważny.
   
  Zatem przed wykonywaniem delegowania zadań trzeba także nauczyć się w jaki sposób to robić. Na początku trzeba się nauczyć tego, że delegowanie zadań powinno wykonywać się jak najszybciej od otrzymania informacji o nich. W ten sposób pracownicy będę mieli więcej czasu na wykonanie tych zadań. Dobrą sztuczką jest buforowanie zadań.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Firma Gamma sp. j. zaprasza na szkolenie z Design Thinking. Szkolenie prowadzone jest metodą warsztatową, gdzie uczestnicy zostaną przeprowadzeni przez cykl Design Thinking. Dzięki temu, mogą oni od razu przećwiczyć  idee Design Thinking, co pozwala na szybsze  wdrożenie tej metodyki w praktykę zawodową. Szkolenie jest przeznaczone dla pracowników działu HR. Zobacz również: szkolenie zarządzanie projektami, szkolenia dla menedżerów.

  Polega ono na poinformowaniu pracowników o terminie zakończenia zadania szybszym niż jest w rzeczywistości. W ten sposób w razie niepodołania zadania przez jakiegoś pracownika, będziesz miał jeszcze czas na dokończenie tego zadania lub naniesienie ewentualnych poprawek.
   
  Kolejną dobrą radą jest delegowanie zadań pracownikom według ich zdolności. Niekiedy rzucanie pracownika na głęboką wodą może okazać się porażką. Przez co Ty jako menadżer będziesz miał więcej roboty, ponieważ będziesz musiał poprawić lub wykonać od początku to zadanie. Właściwe delegowanie zadań daje także możliwość na rozwijanie pracownika i angażowanie go w tematy związane z firmą.
   
  W kwestii pracodawcy leży także sprawdzenie czy dany pracownik dobrze zrozumiał polecenie i zadanie, które ma wykonać, ponieważ usprawni to pracę i menadżer nie będzie musiał się użerać z ciągłymi pytaniami ze strony pracownika. Aczkolwiek w kwestii menadżera leży także aby wspierać pracownika w trudnym zadaniu, aczkolwiek trzeba dać w tym temacie jakieś wyśrodkowanie, ponieważ tym samym pracownik powinien wykazywać się samodzielnością.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.