Agile – jak zacząć pracować zwinnie?

Co to znaczy „zwinny”? Takie pytanie zadają sobie głównie ci, którzy próbują zrozumieć założenia metodologii zwinnego zarządzania. Słowo to wszak bardziej kojarzone jest z aktywnością fizyczną, a przecież Agile jest stosowane szeroko także w branży informatycznej.

zdjęcie - (the_title())


Agile - jak zacząć pracować zwinnie?

Co to znaczy "zwinny"? Takie pytanie zadają sobie głównie ci, którzy próbują zrozumieć założenia metodologii zwinnego zarządzania. Słowo to wszak bardziej kojarzone jest z aktywnością fizyczną, a przecież Agile jest stosowane szeroko także w branży informatycznej i w innych projektach, które nie wymagają wcale pracy fizycznej.

Zwinność w metodologii Agile przyjmowana jest jako cecha umożliwiająca szybką adaptację do zmieniających się warunków, w tym oczekiwań klientów, a także kładzie nacisk na silne umiejętności rozwiązywania problemów w chwili, w której się pojawiają. Ponadto, od zespołu wymaga się współpracy, motywacji, sukcesu osiąganego wspólnie, nie indywidualnie.

Procesy przejściowe z jednego systemu zarządzania na drugi zazwyczaj przez kilka pierwszych miesięcy nie należą do najłatwiejszych, stąd polecane jest szkolenie agile dla wszystkich pracownikow jeszcze przed zastosowaniem takiej metodologii jako wsparcia realizacji projektu.

Szkolenia scrum developer uczą nie tylko tego, co jest wymagane i jak sprostać wymaganiom przez członków zespołu, ale także motywują do osiągania tych sukcesów poprzez realizację zadań krok po kroku przez cały zespół.

Szkolenie Agile Foundation Warszawa jest znakomitym krokiem, który pozwala mocniej zgłębić zasady i założenia zwinnego zarządzania oraz zapoznać się z jego wariantami, które następnie można dostosować odpowiednio w zależności od rodzaju i wymagań projektowych.

Project management szkolenia często pokazują w wyraźny i dobitny sposób, że każdy projekt posiada istotne różnice. Aby zacząć pracować zwinnie, warto dać swoim pracownikom w ręce narzędzia w postaci przystępnych warsztatów, które przeszkolą i zapewnią zaplecze informacyjne - odpowiadając na pytania związane z różnego rodzaju kwestiami projektowymi.

Zwinne zarządzanie to odmienne podejście do realizacji projektu w porównaniu do standardowych metod - stąd warto zacząć od bardzo dobrego przeszkolenia swoich pracowników. Da to zrozumienie swojego miejsca w zespole.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.