Autoprezentacja

Miałeś dobrze przygotowaną ofertę. Była ona zarówno korzystna cenowo jak i pod innymi względami konkurencyjna wobec innych firm. A jednak to nie Tobie wygrałeś to nowe, być może bardzo lukratywne zlecenie. Zastanawiasz się, co poszło nie tak? Może po prostu spotkanie, na którym przedstawiałeś ofertę poszło nie do końca po Twojej myśli? A może po prostu Twoja mowa ciała i Twoja komunikacja werbalna nie była przekonywująca? 

zdjęcie - (the_title())

  Miałeś dobrze przygotowaną ofertę. Była ona zarówno korzystna cenowo jak i pod innymi względami konkurencyjna wobec innych firm. A jednak to nie Tobie wygrałeś to nowe, być może bardzo lukratywne zlecenie. Zastanawiasz się, co poszło nie tak? Może po prostu spotkanie, na którym przedstawiałeś ofertę poszło nie do końca po Twojej myśli?

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  W dużej mierze umiejętności przywódcze można wypracować. Dobre zarządzanie zespołem to sztuka dobrego motywowania oraz delegowania zadań. Zdobądź niezbędną wiedzę potrzebną, by zostać EXELLENT MENAGEREM! Zapraszamy na szkolenie z zarządzania zespołem.Mogą Cię również zainteresować: szkolenia po angielsku, szkolenie rozwiązywanie konfliktów w zespole.

  A może po prostu Twoja mowa ciała i Twoja komunikacja werbalna nie była przekonywująca? Nie ulega bowiem wątpliwości, że kupujący (zlecający) zwłaszcza jeżeli ma kontakt bezpośredni ze sprzedawcą (dostawcą usługi lub rzeczy) zwraca uwagę nie tylko na same dokumenty, ale ocenia także postawę i zaangażowanie przedstawiającej ją osoby.

  Autoprezentacja jest więc tą umiejętnością, która w kontaktach biznesowych w ostatnich latach jest wręcz koniecznością. Sam spróbuj sobie przypomnieć jakieś zebranie, na którym prezentowane były np. poszczególne etapy realizacji jakiegoś projektu. Kogo chętniej słuchałeś, osoby, która czytała z kartki głosem dość monotonnym, czy osoby naprawdę prezentującej, dla której slajdy, czy zestawienia były tylko dodatkiem?

  Nie każda osoba ma cechy osobowości, które sprawiają, że jest urodzonym mówcą i potrafiłby sprzedać piasek w oazie.

  Niektóre jednak elementy sprawiające, że ktoś staje się dobrym prezenterem można wyćwiczyć. I tak wśród wielu szkoleń, które na rynku są dostępne można znaleźć takie, które odnoszą się do całego aspektu autoprezentacji, można także wybrać te, które wyćwiczą najpotrzebniejsze cechy – komunikację werbalną i niewerbalną, zasady dress code’u biznesowego, czy biznesowy savoir vivre.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Skuteczne budowanie efektywności firmy poprzez rozwój kadry menedżerskiej. Realizujemy szkolenia stacjonarne otwarte, szkolenia zamknięte oraz szkolenia menedżerskie online.

  Zobacz szkolenia związane z obszarem menadżerskim:

  Szkolenia menadżerskie - pełna lista.

  Dobra autoprezentacja nie gwarantuje Ci pozyskania lukratywnego kontraktu, zwiększasz jednak swoje możliwości komunikacyjne, co podnosi konkurencyjność Twojej firmy wobec innych. Może się wydawać, że inwestycja w to, jak się prezentujesz jako przedstawiciel firmy może nie być opłacalna, pamiętaj jednak, że jak Cię widzą tak Cię piszą, a pierwsze wrażenie, ma naprawdę ogromne znaczenie (w kontaktach biznesowych nawet większe niż w życiu prywatnym).

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.