Cechy rekrutera idealnego

Branża HR rozwija się coraz szybciej. Rosnąca ilość miejsc pracy, przy niewielkiej liczbie potencjalnych pracowników sprawia, że szczególnie „miękki HR”, polegający na rekrutacji i selekcji pracowników, wymaga kolejnych nakładów pracowniczych. Jednak idealny HR-owiec to osoba, które cechuje się konkretnymi umiejętnościami i kwalifikacjami, dzięki czemu może skuteczniej oceniać i wybierać osoby, które sprawdzą się w danym przedsiębiorstwie i na danym stanowisku.
   
  Branża HR rozwija się coraz szybciej. Rosnąca ilość miejsc pracy, przy niewielkiej liczbie potencjalnych pracowników sprawia, że szczególnie "miękkie narzędzia hr", polegające na rekrutacji i selekcji pracowników, wymagają kolejnych nakładów pracowniczych.

  Jednak idealny HR-owiec to osoba, które cechuje się konkretnymi umiejętnościami i kwalifikacjami, dzięki czemu może skuteczniej oceniać i wybierać osoby, które sprawdzą się w danym przedsiębiorstwie i na danym stanowisku.

  Hr business partner to przede wszystkim osoba, która posiada szereg umiejętności i kompetencji miękkich. To człowiek otwarty, który lubi pracę z ludźmi. Nie może jedynie mówić - musi być dobrym słuchaczem, który potrafi wyciągnąć wnioski z każdej wypowiedzi. Rekruter powinien cechować się miłym, sympatycznym usposobieniem, empatią oraz zdolnością analitycznego myślenia.

  Praca w rekrutacji to także nieustanny stres i presja czasu. Rekruterzy muszą być zorientowani na cel, cechować się doskonałą organizacją czasu oraz muszą potrafić działać w sytuacjach stresowych. W tej branży sprawdzają się również umiejętności sprzedażowe i negocjacyjne: w końcu pozyskanie pracownika to również przedstawienie oferty pracodawcy w taki sposób, by była ona atrakcyjna dla kandydata.

  To nic innego jak pośrednictwo w transakcji - w końcu nasz klient oferuje miejsce pracy, na które musimy znaleźć osobę, która spełni jego wymagania, ale również "kupi" ofertę i zdecyduje się na pracę w danym przedsiębiorstwie.

  Choć na niższych szczeblach pracy w branży HR nie wymaga się specjalnego wykształcenia, zdecydowanie większe szanse na dobrą posadę mają osoby, które ukończyły studia wyższe z obszaru zarządzania (w szczególności zarządzania zasobami ludzkimi) oraz psychologii.

  Dodatkowo warto ukończyć kursy specjalistyczne z poszczególnych elementów rekrutacji, takie jak np. hrbp szkolenie: sprawia to, że jesteśmy osobami bardziej konkurencyjnymi na rynku pracy oraz możemy pochwalić się praktyczną znajomością zasad, metod i technik, które przydają się w trakcie procesu pozyskiwania pracownika.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.