Co do minuty

Choć wielu osobom wydaje się to zadanie ponad ich możliwości, zwłaszcza, gdy chodzi o koordynowanie własnego i cudzego czasu pracy, to zarządzanie czasem nie zadaniem niewykonalnym. Przeciwnie, przy odrobinie dyscypliny i samozaparcia jest się w stanie zmienić codzienne nawyki i wyeliminować zbędne zjadacze czasu. Jest to jedyny sposób, aby poskromić uciekające minuty, godziny i dni.

Gamma - Co do minuty

   

  Choć wielu osobom wydaje się to zadanie ponad ich możliwości, zwłaszcza, gdy chodzi o koordynowanie własnego i cudzego czasu pracy, to zarządzanie czasem nie zadaniem niewykonalnym. Przeciwnie, przy odrobinie dyscypliny i samozaparcia jest się w stanie zmienić codzienne nawyki i wyeliminować zbędne zjadacze czasu. Jest to jedyny sposób, aby poskromić uciekające minuty, godziny i dni.

  Punkt po punkcie aż do końca

  Mimo demonizowania list „do zrobienia”, jest to jedno z najskuteczniejszych narzędzi, dzięki którym człowiek jest w stanie efektywnie kontrolować umykający czas. Obowiązki posegregowane według stopnia ważności i trudności są w pracy koniecznością. Należy wiedzieć, które powinno się wykonać na początku, a które mogą jeszcze poczekać, zanim zbliży się ich deadline.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Skutecznie zarządź swoim czasem. Oferujemy szkolenie z zarządzania czasem podczas którego m. in.: dowiesz się jak planować i określać cele, jakie są bariery osobiste w zarządzaniu sobą w czasie, oraz jak je przezwyciężyć, poznasz techniki, które są pomocne w zarządzaniu czasem.Zajrzyj również tutaj: szkolenia po angielsku, szkolenia dla firm Warszawa.  Szkolenia z zakresu zarządzania czasem obejmują wiedzę, dzięki której można za pomocą kilku kroków stać się zorganizowaną i terminową osobą. Potrzeba na to jednak sporo czasu i wysiłku, gdyż są to umiejętności – jak wszystkie inne – które należy ćwiczyć, zanim dojdzie się do pewnej wprawy.

  Wyuczona zdolność panowania nad czasem

  Może to brzmieć absurdalnie, ale można zyskać bardzo dużo czasu, jeżeli wie się, gdzie dokładnie się go marnuje. Zazwyczaj związane jest to z codziennymi nawykami, które w biurze objawiają się sprawdzaniem stron internetowych, mediów społecznościowych, przypadkowymi rozmowami na korytarzu, nadmiernie wydłużonym realizowaniem prostych czynności, kilkoma dodatkowymi minutami w czasie przerwy – gdy zbierze się wszystkie stracone w tym czasie minuty w ciągu miesiąca można zyskać nawet pół dnia roboczego, a rekordziści nawet cale osiem godzin.

  Recepta na to, żeby sprawnie zarządzać czasem, a tym samym efektywnie wykonywać swoje obowiązku, jest bardzo prosta. Jednak jak wszystkie proste rzeczy wymaga siły woli, zaparcia i pewnej dyscypliny, ponieważ zmiana czegoś, co stało się nieuświadomionym nawykiem, może być bardzo trudna, czasem nawet niewykonalna.

  Jest to jednak jedyna droga do oszczędzania cennych minut, zwykle marnotrawionych na rzeczy całkowicie niepotrzebne i zbędne.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.