Co do minuty

Choć wielu osobom wydaje się to zadanie ponad ich możliwości, zwłaszcza, gdy chodzi o koordynowanie własnego i cudzego czasu pracy, to zarządzanie czasem nie zadaniem niewykonalnym. Przeciwnie, przy odrobinie dyscypliny i samozaparcia jest się w stanie zmienić codzienne nawyki i wyeliminować zbędne zjadacze czasu. Jest to jedyny sposób, aby poskromić uciekające minuty, godziny i dni.

13 marca 2018
zdjęcie - Co do minuty

 

Choć wielu osobom wydaje się to zadanie ponad ich możliwości, zwłaszcza, gdy chodzi o koordynowanie własnego i cudzego czasu pracy, to zarządzanie czasem nie zadaniem niewykonalnym. Przeciwnie, przy odrobinie dyscypliny i samozaparcia jest się w stanie zmienić codzienne nawyki i wyeliminować zbędne zjadacze czasu. Jest to jedyny sposób, aby poskromić uciekające minuty, godziny i dni.

Punkt po punkcie aż do końca

Mimo demonizowania list „do zrobienia”, jest to jedno z najskuteczniejszych narzędzi, dzięki którym człowiek jest w stanie efektywnie kontrolować umykający czas. Obowiązki posegregowane według stopnia ważności i trudności są w pracy koniecznością. Należy wiedzieć, które powinno się wykonać na początku, a które mogą jeszcze poczekać, zanim zbliży się ich deadline.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Skutecznie zarządź swoim czasem. Oferujemy szkolenie z zarządzania czasem podczas którego m. in.: dowiesz się jak planować i określać cele, jakie są bariery osobiste w zarządzaniu sobą w czasie, oraz jak je przezwyciężyć, poznasz techniki, które są pomocne w zarządzaniu czasem.

Zajrzyj również tutaj: flow, szkolenia dla firm warszawa.Szkolenia z zakresu zarządzania czasem obejmują wiedzę, dzięki której można za pomocą kilku kroków stać się zorganizowaną i terminową osobą. Potrzeba na to jednak sporo czasu i wysiłku, gdyż są to umiejętności – jak wszystkie inne – które należy ćwiczyć, zanim dojdzie się do pewnej wprawy.

Wyuczona zdolność panowania nad czasem

Może to brzmieć absurdalnie, ale można zyskać bardzo dużo czasu, jeżeli wie się, gdzie dokładnie się go marnuje. Zazwyczaj związane jest to z codziennymi nawykami, które w biurze objawiają się sprawdzaniem stron internetowych, mediów społecznościowych, przypadkowymi rozmowami na korytarzu, nadmiernie wydłużonym realizowaniem prostych czynności, kilkoma dodatkowymi minutami w czasie przerwy – gdy zbierze się wszystkie stracone w tym czasie minuty w ciągu miesiąca można zyskać nawet pół dnia roboczego, a rekordziści nawet cale osiem godzin.

Recepta na to, żeby sprawnie zarządzać czasem, a tym samym efektywnie wykonywać swoje obowiązku, jest bardzo prosta. Jednak jak wszystkie proste rzeczy wymaga siły woli, zaparcia i pewnej dyscypliny, ponieważ zmiana czegoś, co stało się nieuświadomionym nawykiem, może być bardzo trudna, czasem nawet niewykonalna.

Jest to jednak jedyna droga do oszczędzania cennych minut, zwykle marnotrawionych na rzeczy całkowicie niepotrzebne i zbędne.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.