Co znaczy być agile?

Agile – to słowo pojawia się coraz częściej, szczególnie w kontekście sukcesów odnoszonych przez przedsiębiorstwa. Co się jednak kryje za tym pojęciem? Co to znaczy być agile? Czy w zasadzie to ma to jakiekolwiek znaczenie? Oczywiście, że tak i zaraz wszystko zostanie wyjaśnione.

zdjęcie - (the_title())


Co znaczy być agile?

Agile - to słowo pojawia się coraz częściej, szczególnie w kontekście sukcesów odnoszonych przez przedsiębiorstwa. Co się jednak kryje za tym pojęciem? Co to znaczy być agile? Czy w zasadzie to ma to jakiekolwiek znaczenie? Oczywiście, że tak i zaraz wszystko zostanie wyjaśnione.

Agile - najważniejsze informacje

Otóż w pewnym momencie zauważono, że tradycyjne metody zarządzania niespecjalnie przynoszą jakikolwiek pozytywny skutek. Dzisiaj dynamika wszelkich wydarzeń, także i w biznesie jest naprawdę spora. Klasyczne zarządzanie polegające na tym, że już na początku określamy dokładnie wszelkie możliwe cele, a potem je wdrażamy.

Niestety dzisiaj dokładne określenie wszystkiego, może spowodować, że nie zauważymy istotnych zmian na rynku i pod koniec będziemy mieli w efekcie naprawdę zupełnie nieatrakcyjny produkt. dlatego też na rynek wkroczyło agile. Czym ono tak dokładniej jest?

Agile to zarządzanie zwinne. Być agile to inaczej być zwinnym, elastycznym, umiejącym się dostosować do zmieniającego się środowiska w biznesie. Agile ma wiele różnych metodyk, które pomagają wprowadzić jego ogólne zasady zarządzania w życie. Jedną z najbardziej popularnych jest scrum.

Scrum jest o tyle ciekawy, że tutaj już zupełnie zaniechano wszelkich konwenansów w postaci tradycyjnych ról. Co więcej, praca także ma zupełnie inny rytm niż standardowo.

Szkolenia z agile i scrum

O agile i scrum można wiele by mówić, jednak te dwie metodyki trzeba po prostu poznać. W jaki sposób można to zrobić? Najlepiej jest zainwestować w agile project management szkolenie, szczególnie to, które prowadzone jest przez agile pm foundation. Warto także pomyśleć o różnego rodzaju kursach, szczególnie z zakresu właśnie scrum, takich jak szkolenia scrum developer, szkolenie product owner, szkolenie scrum master.

Dlaczego szkolenia stanowią tak bardzo istotną kwestię? Otóż przede wszystkim należy tu podkreślić, że stanowią one naprawdę bardzo cenne źródło wiedzy, zaś z lektury artykułów w internecie możemy co najwyżej dowiedzieć się ogólników o agile i scrum, nie zaś dokładnie poznać i wykorzystać te metody.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.