Czego oczekuje się od kandydata na stanowisko handlowca?

Handlowiec to obecnie bardzo szerokie pojęcie, pod którym tak naprawdę ukrytych jest wiele różnych pomniejszych zawodów. Generalnie bowiem rzecz ujmując handlowiec jest to osoba zajmująca się szeroko pojętym handlem.

zdjęcie - (the_title())


Czego oczekuje się od kandydata na stanowisko handlowca?

Handlowiec to obecnie bardzo szerokie pojęcie, pod którym tak naprawdę ukrytych jest wiele różnych pomniejszych zawodów. Generalnie bowiem rzecz ujmując handlowiec jest to osoba zajmująca się szeroko pojętym handlem.

Warto w tym momencie zaznaczyć, że handlowcem może być zarówno specjalista od sprzedaży, osoba zajmująca się bezpośrednio sprzedażą usług czy produktów a także pracownik zajmujący się reklamą. Możliwości jest wiele. Pytanie jednak - czego mamy oczekiwać jako pracodawcy od kandydata na stanowisko handlowca?

Studia - czy konieczne?

Na początek warto rozwiązać dość mocno nurtującą wszystkich kwestię a mianowicie - czy studia wyższe są konieczne dla handlowców? To w zasadzie zależy od dokładnego stanowiska, jakie dany handlowiec będzie obejmował.

Zasadniczo bowiem na większość stanowisk studia są wymagane - nie chodzi tu nawet de facto o samą wiedzę z zakresu np. ekonomii, lecz bardziej nawet o pewną umiejętność dogadywania się, zbierania informacji, poszerzania kontaktów - a to zdobywamy właśnie podczas studiów.

Na stanowiska zwykłych sprzedawców niższego szczebla oczywiście studia nie są wymagane, niemniej jednak pod warunkiem, że dana osoba posiada wiedzę odnośnie sprzedawanych przez siebie produktów.

Szkolenia - ważny element negocjacji

Czy z kolei opłaca się inwestować w szkolenia dla handlowców? Jak najbardziej - jako pracodawcy na pewno powinniśmy tego wymagać od naszych kandydatów.

Zasadniczo bowiem szkolenie dla handlowców umożliwia nabycie bardzo wielu cennych umiejętności, jak chociażby wiedzy na temat tego, jak zarządzać kapitałem, w jaki sposób budować wizerunek, jak rozmawiać z ludźmi, jak na podstawie ich zachowania, gestów, sposobu ubioru odczytywać, jaki mają charakter i predyspozycje.

Szczególnie istotne w tym zakresie wydają się być szkolenia negocjacje. Czym one tak szczególnym się wyróżniają? Otóż zasadniczo umiejętność negocjacji jest niezwykle istotna w pracy każdego handlowca - dzięki niej osiąga on najczęściej naprawdę dobre współczynniki sprzedaży.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.