Czy każdy menedżer powinien znać zasady Agile?

Menedżer to dzisiaj osoba, która zajmuje się naprawdę wieloma zadaniami. W związku z tym naturalnie powinna także mieć do tego stosowną wiedzę oraz umiejętności. Dlatego też dzisiaj w zasadzie absolutnie każdy menedżer inwestuje dość wiele w różnego rodzaju szkolenia i kursy.

zdjęcie - (the_title())


Czy każdy menedżer powinien znać zasady Agile?

Menedżer to dzisiaj osoba, która zajmuje się naprawdę wieloma zadaniami. W związku z tym naturalnie powinna także mieć do tego stosowną wiedzę oraz umiejętności. Dlatego też dzisiaj w zasadzie absolutnie każdy menedżer inwestuje dość wiele w różnego rodzaju szkolenia i kursy. Czy jednak pośród tych inwestycji powinno znaleźć się project management szkolenie?

Agile szkolenie - czym w ogóle się one zajmują?

Na początek warto jednak dokładniej powiedzieć, czym zajmuje się takie agile project management szkolenie i co będzie na nim poruszane. Otóż Agile to inaczej pewien zwinny sposób zarządzania projektami oraz firmą. O co tutaj chodzi?

Otóż standardowy dawny model zarządzania zakładał, że na początku projektu ustalane są dokładnie absolutnie wszystkie szczegóły. Następnie zaś określa się dokładnie terminy, zakres odpowiedzialności poszczególnych osób, dokumentuje się wszystko. Jednak zauważono, że takie podejście dzisiaj często nie zdaje już egzaminu.

Warto bowiem zaznaczyć, że zasadniczo to dzisiaj wszystko jest naprawdę bardzo zmienne i trudno się przywiązywać do terminów i wcześniej założonych celów. Dajmy przykład - dwa lata temu podjęliśmy z klientem umowę o stworzeniu super modnych koszulek.

Zaprojektowaliśmy je wtedy, klient w zasadzie nie kontaktował się z nami przez ten czas. I teraz oddaliśmy gotowe koszulki. Generalnie są one ciekawe, dobrej jakości, ale przez ten cały czas klient zdążył już kilka razy zmienić swoją koncepcję sprzedaży, już nie mówiąc o tym, że zmieniła się moda!

Słowem zarządzanie Agile to właśnie styl zarządzania nieco bardziej zwinny, tu bardzo liczy się zdanie klienta na każdym kroku, nie ma w zasadzie żadnych ogólnych warunków, celów - są one tworzone nieraz w trakcie pracy nad projektem.

Aby poszerzyć swoją wiedzę z zarządzania zwinnego warto również zainwestować w szkolenie scrum.

Czy jednak każdy menedżer powinien znać zasady Agile?

Agile pm foundation realizuje tu kursy i szkoleniach zakończone profesjonalnym egzaminem. Czy jednak każdy menedżer musi się tam pojawić? Zdecydowanie większa część z nich tak, ale są firmy l, gdzie ciągle w cenie jest klasyczne zarządzanie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.