Czy można się nauczyć bycia dobrym sprzedawcą?

Handel to jedna z najstarszych, obok rolnictwa, gałęzi gospodarki. W zmienionych formach towarzyszy ludzkości niemal od zarania. Także współcześnie stanowi ważny element także wysokorozwiniętych światowych gospodarek.

Gamma - Czy można się nauczyć bycia dobrym sprzedawcą?


Czy można się nauczyć bycia dobrym sprzedawcą?

Handel to jedna z najstarszych, obok rolnictwa, gałęzi gospodarki. W zmienionych formach towarzyszy ludzkości niemal od zarania. Także współcześnie stanowi ważny element także wysokorozwiniętych światowych gospodarek. Nic więc dziwnego, że także obecnie sprzedawca to często występujący zawód.

Dobry sprzedawca to pracownik na wagę złota, ponieważ stanowi on gwarancję dobrych wyników sprzedażowych, a co za tym idzie sukcesu finansowego przedsiębiorstwa. Jest to tak samo ważne w przypadku dużej organizacji, jak i małej rodzinnej firmy czyli przykładowego osiedlowego sklepiku. Dobry sprzedawca to także osoba, która osoba o wizerunek firmy.

Sprzedawca to zazwyczaj pierwszy, a czasami także jedyny kontakt klienta z firmą. Na podstawie tej relacji i wrażenia jakie zrobi na nas sprzedawca jako klienci wyrabiamy sobie opinię o całej firmie.

Wizerunek jest współcześnie niezwykle istotnym elementem wpływającym na sukces komercyjny i finansowy przedsiębiorstwa. Stąd zasadnym wydaje się być pytanie czy można się nauczyć bycia dobrym sprzedawcą?

Odpowiedź brzmi oczywiście tak. Przy odrobinie naturalnych predyspozycji, każdy z nas może nauczyć się technik sprzedażowych, które pozwolą nam zasłużyć sobie na miano dobrego sprzedawcy.

Z pomocą może przyjść odpowiednio dobrane szkolenie dla handlowców. Szczególną popularnością cieszą się szkolenia negocjacje. Podczas nich możemy sprawdzić swoje umiejętności negocjacyjne, zdefiniować słabe i mocne strony, dzięki czemu możliwa będzie poprawa, tego co do poprawy się nadaje.

W efekcie poprawie ulegną nasze umiejętności sprzedażowe. Co bez wątpienia przełoży się na lepsze wyniki finansowe. W przypadku większych organizacja, jeśli kierujemy zespołem handlowców warto pomyśleć o nakłonieniu swoich podwładnych do odbycia takich szkoleń.

Jako pracodawca poprawimy dzięki temu także swój wizerunek w oczach pracowników. Zatroszczymy się w ten sposób nie tylko o wyniki finansowe firmy, ale wesprzemy także rozwój osobisty i zawodowy pracowników.

Dzięki temu szansa na zbudowanie trwałej relacji zawodowej się zwiększy. Co współcześnie, szczególnie w dziedzinie handlu, w którym mamy do czynienia z duża rotacją pracowników, jest niezwykle istotne.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.