Czy sprzedaży telefonicznej można się nauczyć?

Wiele osób uważa że aby zostać osobą odpowiedzialną za handel, konieczne jest posiadanie wrodzonych bez których nie jest to możliwe. Takie podejście jest jak najbardziej błędne, ponieważ wiele cech można zdobyć w trakcie szkoleń a umiejętności potrzebne wcale nie muszą być wrodzone.

zdjęcie - (the_title())


Czy sprzedaży telefonicznej można się nauczyć?

Wiele osób uważa że aby zostać osobą odpowiedzialną za handel, konieczne jest posiadanie wrodzonych bez których nie jest to możliwe. Takie podejście jest jak najbardziej błędne, ponieważ wiele cech można zdobyć w trakcie szkoleń a umiejętności potrzebne wcale nie muszą być wrodzone.

Szkolenie dla handlowców oraz szkolenie telemarketing umożliwiają między innymi, zdobycie wiedzy z zakresu sprzedaży i Marketingu. Na tego typu szkoleniach poruszane są kwestie związane z rozmowa z klientem, w skład której wchodzą rozpoczęcie rozmowy, odpowiednie dobieranie tematów, elementy perswazji czy radzenie sobie w przypadku stosunkowo nie kulturalnych klientów.

Dobry sprzedawca to również osoba która potrafi zorganizować sprzedaż i przygotować oferty, które są atrakcyjne i kuszą klientów. Odpowiednie podejście może być bardzo ważne, ponieważ ma wpływ na to co robimy oraz jakie produkty wybieramy.

Reklamy są czymś co doskonale to wykorzystują, każdorazowo oferując przy tym produkty których nie koniecznie potrzebujemy, jednak pod wpływem perswazji reklam.

Szkolenie dla handlowców i szkolenie telemarketing są więc bardzo ważne, jeśli chodzi o poruszanie się w działach marketingu, prowadzenie własnej firmy, pracę w sklepie czy inne kwestie które w znaczący sposób wpływają na to co robimy i jak podchodzimy do klientów.

Szkolenie telemarketing i szkolenie dla handlowców znacząco wpływają również na kompetencje branżowe pracowników. Wybierając więc wszelkie szkolenia należy pamiętać o odpowiednim dobieraniu pracowników, którzy mają je dobyć oraz sposobu ich przeprowadzania.

Bardzo często bywa tak, że przez złe dobieranie szkoleń potrafimy zaszkodzić naszym pracownikom dużo bardziej, niż gdybyśmy ich nie szkolili. Pamiętajmy więc o doborze szkoleń na podstawie indywidualnych cech pracowników oraz zadbajmy o to by dane szkolenie było urozmaicane poprzez aktywację pracowników do działania, liczne zadania praktyczne i wszystkie tego podobne kwestie. Może to dużo bardziej rozwinąć zespół niż w przypadku samych wykładów.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.