Czy stres może motywować do działania?

Bardzo dużo mówi się o negatywnych skutkach stresu. Stres odpowiedzialny jest między innymi za spadek efektywności pracownika. Nie ulega wątpliwości, że mało efektywny pracownik może popaść w konflikt z przełożonym oraz ze współpracownikami.

zdjęcie - (the_title())


Czy stres może motywować do działania?

Bardzo dużo mówi się o negatywnych skutkach stresu. Stres odpowiedzialny jest między innymi za spadek efektywności pracownika. Nie ulega wątpliwości, że mało efektywny pracownik może popaść w konflikt z przełożonym oraz ze współpracownikami.

Stres w dużej mierze wpływa również na zdrowie pracownika. Może powodować depresje nerwice i stany lękowe. Koniecznie trzeba jednak zaznaczyć, że stres posiada również pozytywne skutki.

Stres potrafi bowiem motywować nas do działania. Jeżeli działamy pod presją czasu, łatwiej jest nam radzić sobie z terminową realizacją zadań służbowych. Każdy, komu zależy na tym, by odkryć i zrozumieć pozytywne strony stresu, powinien wziąć udział w szkoleniach i kursach, które pomogą zrozumieć czemu służą emocje.

Zarządzanie emocjami szkolenie powinno zostać poprowadzone przez doświadczoną osobę, która posiada odpowiednią dozę wiedzy merytorycznej. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że ważna jest zarówno wiedza teoretyczna jak i praktyczna.

Z całą pewnością największy wybór interesujących szkoleń znajdziemy w dużych, prężnie rozwijających się miastach, takich jak na przykład Warszawa, Wrocław czy Kraków. Trzeba zaznaczyć, że szkolenie radzenie sobie ze stresem musi być organizowane regularnie i systematycznie.

Jednorazowy udział w szkoleniu na niewiele może się bowiem stać. Warto byłoby dowiedzieć się czy w miejscu naszego zamieszkania organizowane są kursy i szkolenia dofinansowane ze środków Unii Europejskiej. Szkolenia takie prowadzone są na bardzo wysokim poziomie merytorycznym.

Niezmiernie ważne jest również to, aby szkolenia, w których bierzemy udział były certyfikowane. Certyfikat może się bowiem przydać do tego, aby udowodnić swój udział w szkoleniu. Przyda się to w dużej mierze osobom, które planują zbudować profesjonalne CV.

Informacja o tym czy szkolenie jest certyfikowane będzie z całą pewnością podana. Jak już zostało wspomniane, ważne jest to, aby szkolenie zostało poprowadzone przez wykwalifikowaną firmę. Równie istotne jest jednak to, aby uczestnik szkolenia nauczył się aktywnie słuchać.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.