Czy w telemarketingu przydadzą się umiejętności negocjacyjne?

Techniki negocjacyjne i ich znajomość to obecnie umiejętność, która często wskazywana jest jako nieodłączny atut dobrego handlowca. Jednakże nie tylko negocjacje prowadzone osobiście wymagają poznania tajnik tej sztuki.

zdjęcie - (the_title())


Czy w telemarketingu przydadzą się umiejętności negocjacyjne?

Techniki negocjacyjne i ich znajomość to obecnie umiejętność, która często wskazywana jest jako nieodłączny atut dobrego handlowca. Jednakże nie tylko negocjacje prowadzone osobiście wymagają poznania tajnik tej sztuki.

Wiedza tego typu przydaje się również w przypadku sprzedaży przez telefon, czyli popularnego telemarketingu. Oczywiście na potrzeby tej formy pozyskiwania klientów należy ją nieco zmodyfikować, jednakże obecnie pojawiają się nowe techniki, opracowane właśnie z myślą o tej dziedzinie.

W przypadku pozyskiwania klientów przez telefon należy pamiętać o tym, iż rozmówca nie widzi przedstawiciela handlowego, dlatego też najbardziej istotnym czynnikiem jest odpowiednio prowadzona rozmowa.

Szkolenie telemarketing, które z roku na rok staje się coraz popularniejsze skupia się często właśnie na tej kwestii, czyi właściwemu prowadzeniu rozmów. Specjaliści jednoznacznie potwierdzają, iż o sukcesie stanowią zazwyczaj pierwsze sekundy rozmowy. Jeżeli bowiem przedstawiciel nie przekona potencjalnego klienta do dalszej konwersacji, z pewnością nie uda mu się osiągnąć założonego celu.

Szkolenie dla handlowców, którzy w głównej mierze kontaktują się z klientami przez telefon lub za pomocą poczty elektronicznej przekazuje wiedzę dotyczącą prowadzenia negocjacji wsłuchując się w to, co mówi rozmówca. Krótkie zdania, wypowiadane dość szybko, które nie pozwalają na zbyt długie przerwy to jeden z ważniejszych atutów.

Ponadto kursanci na takich szkoleniach dowiadują się także, w jaki sposób najbardziej znane techniki negocjacyjne stosować podczas rozmowy przez telefon. Ważne jest także odpowiednie przygotowanie, co jest cechą każdych właściwie prowadzonych negocjacji.

Swoistą zaletą rozmowy telefonicznej jest to, iż rozmówca nie widzi przedstawiciela, dlatego o wiele lepiej może on sobie przygotować niezbędne do odpowiedniego prowadzenia rozmowy materiały.

Zainteresowanie takimi szkoleniami z każdym rokiem jest coraz większe, dlatego też nie dziwi fakt, że rośnie ilość ciekawych i niezwykle korzystnych dla uczestników szkoleń. Dzięki temu mogą oni zdobyć te informacje, która okazują się dla nich najbardziej przydatne i korzystne.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.