Czym jest Agile i Kanban?

Agile, Scrum, Kanban, te słowa brzmią bardzo znajomo w każdym środowisku developerskim, zwłaszcza w projektach, w których tworzy się dedykowane klientowi aplikacje. Aczkolwiek, wiele osób wciąż myli pojęcia nie wiedząc, czym dokładnie jest Agile, a czym – jest Kanban.

zdjęcie - (the_title())


Czym jest Agile i Kanban?

Agile, Scrum, Kanban, te słowa brzmią bardzo znajomo w każdym środowisku developerskim, zwłaszcza w projektach, w których tworzy się dedykowane klientowi aplikacje. Aczkolwiek, wiele osób wciąż myli pojęcia nie wiedząc, czym dokładnie jest Agile, a czym - jest Kanban.

Agile to metodyka, metoda zarządzania projektem, w myśl której stawia się na szybkość reakcji, elastyczność zespołu i dokładanie wszelkich starań, by odpowiednio zaangażować klienta w celu dostarczenia takiego produktu, jaki naprawde ma na myśli.

Kanban jest techniką, której celem jest wizualizacja projektu poprzez zastosowanie takich narzędzi, jak tablice przepływu pracy. Takie narzędzie pokazuje postęp w tworzeniu i rozwijaniu projektu a także szybciej potrafi pokazać te słabsze strony w projekcie i ewentualne przeszkody.

Scrum jest bardzo podobny do tej techniki, zwłaszcza jeśli chodzi o główne założenia i sposób osiągania celów projektowych. Szkolenie Product Owner będzie nieodzowne i konieczne w celuu przypisania jednej osoby z zespołu do roli członka odpowiedzialnego za kontakt i komunikację z klientem.

Zadaniem właściciela produktu, bo tak po polsku nazywa się to stanowisko, jest upewnienie się na każdym etapie, że klient otrzymuje dokładnie to, czego oczekuje - często na drodze prezentacji fragmentów, to znaczy wersji demo, produktu w branży informatycznej.

Wszelkie uwagi są kierowane bezpośrednio do developerów, którzy powinni uprzednio przejść szkolenia Scrum developer. Nad całością czuwa też wyselekcjonowana osoba, jaką jest Scrum Master - rola ta opiera się głównie na usuwaniu usterek, przeszkód i problemów, które mogłyby zadecydować o projektowym fiasku.

Jak w porę zauważyć problem w projekcie? Kiedy zareagować? Jak usuwać przeszkody? Na te i wiele innych pytań odpowiadają oferowane szkolenia Scrum Master. Dobrze przeszkolony do zadań zespół jest tak skuteczny, jak przeszkolone wojsko - będzie systematycznie wywiązywać się ze swoich obowiązków i, korzystając ze wszystkich przekazanych informacji, przyniesie sukces firmie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.