Czym zajmuje się osoba kierująca projektem w firmie?

Na rynku pracy funkcjonuje obecnie wiele zawodów, o których jeszcze kilka lat temu nikt albo mało kto słyszał. Jednym z takich, kluczowych obecnie, a jeszcze kilka lat temu w Polsce występującym sporadycznie stanowiskiem jest project manager.

zdjęcie - (the_title())


Czym zajmuje się osoba kierująca projektem w firmie?

Na rynku pracy funkcjonuje obecnie wiele zawodów, o których jeszcze kilka lat temu nikt albo mało kto słyszał. Jednym z takich, kluczowych obecnie, a jeszcze kilka lat temu w Polsce występującym sporadycznie stanowiskiem jest project manager.

Czym zajmuje się osoba kierująca projektem w firmie? To prawdziwy specjalista od zadań specjalnych, który dba o to, aby prowadzone przez firmę projekty kończyły się sukcesem, nawet jeśli sam nie bierze czynnego udziału w merytorycznym aspekcie realizacji tych projektów. Brzmi jak coś niemożliwego? A jednak!

Wszystko za sprawą odpowiedniej wiedzy dzięki której project manager nie musi znać się bardzo dobrze na produkcji samochodów, aby móc skutecznie i efektywnie poprowadzić projektem w tym zakresie. Wiedzę tę można nabyć idąc na szkolenie agile podczas którego można uzyskać certyfikat agilepm foundation.

Project manager w pierwszej kolejności rozplanowuje cały proces. Znając terminy czasowe i podstawowe założenia dokonuje przygotowania rozpiski zadań, terminów i zakresów odpowiedzialności poszczególnych osób biorących udział lub też dopiero mających partycypować w projekcie. Po drugie osoba kierująca projektem czuwa nad jego sprawną i terminową realizacją.

Stanowi pierwszy kontakt w przypadku pojawienia się jakichkolwiek pytań czy też problemów Po trzecie osoba taka nijako pilnuje poszczególnych członków zespołu, w razie potrzeby przypominając im o zbliżających się terminach i konieczności wykonania jakiegoś zadania składowego.

To bardzo ważne, bo projekty skonstruowane są trochę jak domino. Jeśli jeden element nie zostanie wykonany na czas może to spowodować przerwanie całego łańcucha reakcji, a w efekcie duże problemy w dojściu do celu, którym jest doprowadzenie projektu do końca.

Nic więc dziwnego, że nie lubiący próżni, rynek odpowiedział na rosnące zainteresowanie i zapotrzebowanie na tego typu pracowników obfitością szkoleń pozwalających na dokształcenie się w tym zakresie.

Możemy szybko przekonać się o tym przy pomocy internetu. Wystarczy zastosować hasła takie jak: „szkolenia biznesowe Warszawa” lub też „project management szkolenia”.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.