Delegowanie zadań

Co jest najtrudniejszą rzeczą w prowadzeniu firmy? Z pewnością takich spraw znajdzie się całkiem sporo. Wielu przedsiębiorców będzie tu wymieniać przeróżne problemy z dostawcami, z klientami, z komunikacją, z papierami itd. 

Gamma - Delegowanie zadań

   

  Co jest najtrudniejszą rzeczą w prowadzeniu firmy? Z pewnością takich spraw znajdzie się całkiem sporo. Wielu przedsiębiorców będzie tu wymieniać przeróżne problemy z dostawcami, z klientami, z komunikacją, z papierami itd. Jednak prawdziwym kłopotem jest nieraz delegowanie zadań. Na czym polega tutaj trudność i czemu to jest aż tak ważne?

  Delegowanie zadań - misja specjalna

  Otóż warto zauważyć, że podstawą firmy jest szybkie i sprawne wykonywanie zadań. Jeśli każdy pracownik dokładnie wie, co ma robić i w jaki sposób, a przy tym korzysta ze wszystkich swoich zdolności, to praca przebiegnie szybko i da bardzo dobre efekty. Jeśli natomiast źle wydelegujemy zadania, to wszystko będzie szło bardzo niemrawo i może się zakończyć nawet upadkiem firmy. A zatem zdecydowanie jest dać ludziom takie zadania, do których będą się nadawali. Co jednak trzeba wziąć pod uwagę rozdzielając zadania?

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak rozpoznawać potrzeby pracowników i skutecznie ich motywować? Zapraszamy HR i liderów na szkolenia HR. Zobacz też: szkolenie zarządzanie ludźmi, szkolenia managerskie.

  Charakter grupy

  Warto spojrzeć ogólnie na grupę naszych pracowników. Zawsze prędzej czy później posiadają oni jakieś role. Ktoś jest outsiderem, inna osoba z kolei raczej łagodzi klimaty w grupie, a jeszcze inna przewodzi. Warto wziąć to pod uwagę i nie naruszać naturalnego porządku rzeczy. Nie ma sensu dawać outsiderowi kierowniczego zadania, a kierownikowi zlecić wykonanie podrzędnych telefonów.

  Charakter osoby

  Warto także spojrzeć na charakter danej osoby. Jeśli jest to pracownik kreatywny, ale mający problemy z punktualnością to nie dawajmy mu zadania, polegającego np. na odwiedzeniu klientów. Lepiej niech wymyśli np. ciekawe hasła reklamowe. Z kolei osoba lubiące porządek, punktualna, raczej spokojna, raczej nie zaplanuje nam brawurowej kampanii reklamowej.

  Styl życia i hobby

  Aby delegowanie zadań przychodziło sprawnie i szybko warto wiedzieć coś więcej o pracownikach, niż tylko to, że są i że jakoś tam funkcjonują w pracy. Dobrze jest dowiedzieć się również, co robią po pracy, gdyż może się okazać, że nie wykorzystujemy czyichś naturalnych talentów np. plastycznych albo technicznych.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.