Dlaczego action learning działa?

Action learning to od wielu lat skuteczna metoda nauczania, która to w znaczący sposób różni się od tradycyjnych metod nauczania. Zgodnie z założeniami twórcy tej metody profesorem Reginaldem Revansem, koncentruje się ona na prezentacji zdobytej wiedzy oraz swych umiejętności

zdjęcie - (the_title())

 
Dlaczego action learning działa?

Action learning to od wielu lat skuteczna metoda nauczania, która to w znaczący sposób różni się od tradycyjnych metod nauczania. Zgodnie z założeniami twórcy tej metody profesorem Reginaldem Revansem, koncentruje się ona na prezentacji zdobytej wiedzy oraz swych umiejętności. Obecnie w wielu firmach dużą rolę odgrywają action learning szkolenie. Co to jest action learning i dlaczego action learning działa w skuteczny sposób?

Co to jest action learning?

Co to jest action learning? - to kluczowe pytanie zadawane przez wiele osób, które to do tej pory nie zetknęły się z tym terminem. Action learning to znany od wielu lat proces edukacyjny, podczas którego dana jednostka analizuje własne zachowania oraz doświadczenia. Maja one na celu poprawę oraz doskonalenie dotychczasowym umiejętności oraz zachowania.

Spotkania osób uczących się rozumowania za pomocą metody action learning odbywają się w niewielkich grupach zwanych często zespołami - action learning. Jest ona w szczególności polecana dorosłym osobom, które na podstawie rozmyślań i refleksji dokonują analizy własnych działań. Głównym zadaniem tej metody jest jeszcze lepsze zaplanowanie działań w przyszłości oraz ewentualna praca nad nimi.

Dlaczego action learning działa?

Twórca tej znanej metody profesor Reginald Revans zmarł w 2003 roku. Od tamtej pory wielu naukowców zastanawia się dlaczego action learning działa w tak skuteczny sposób? W założeniach, uczący się tej metody mieli być w dużej mierze wyczulani na braki swojej wiedzy oraz skutecznie motywowani do jej uzupełniania poprzez odpowiednio zadawane pytania oraz profesjonalną pomoc ludzi borykających się z podobnymi problemami. Później Revans stworzył dopracował swoją ideę, którą można streścić w następującym równaniu: L = P + Q

W równaniu tym litera L - oznacza uczenie się, natomiast P - tradycyjne sposoby przekazywania wiedzy. Z kolei na potrzeby litery Q - zostały przez twórcę tej metody sformułowane cztery priorytetowe pytania takie jak: co?, gdzie? , kto? oraz kiedy? Następnie zostały wprowadzone trzy dodatkowe pytania takie jak: jak wiele? dlaczego? oraz jak dużo?

Te istotne sformułowania, pozwoliły na szerokie rozprzestrzenienie się oraz zastosowanie tej metody na całym świecie. Zatem dlaczego action learning działa? Otóż wyróżnia się istotne czynniki, które mają duży wpływ na to, że metoda ta jest skuteczna. Otóż członkowie niewielkich zespołów pracują tylko nad realnymi problemami, a każda uczestnik spotkania prezentuje odmienne podejście do tematu. Ponadto praca przebiega w oparciu o autentyczne wyzwania z nią związane, a poszczególne jednostki zobowiązują się do wdrażania w w życie przyjętych rozwiązań. Oprócz tego wszyscy uczestnicy biorą aktywny udział w grupowym zdobywaniu wiedzy, a członkowie zespołu przejmują indywidualną odpowiedzialność za samodzielne realizowanie wyznaczonych wyzwań.

Tym niezwykle interesującym spotkaniom towarzyszy zawsze wyspecjalizowany moderator, który dba o jego poprawny przebieg. Podczas spotkań każda osoba ma swój czas na półgodzinną wypowiedź. Ten dozwolony czas może być wykorzystany przez daną jednostkę w dowolny sposób. Wszyscy uczestnicy spotkań są odpowiednio motywowani do uzupełniania swej wiedzy poprzez zadawanie wyżej wymienionych pytań.

Jakie są priorytetowe cele szkolenia pracowników?

Action learning szkolenie jest skierowane głównie dla coachów oraz osób które zainteresowane są wdrażaniem tej interesującej metody poprzez koordynowanie poszczególnych programów rozwoju liderów.
Poszczególne cele szkolenia pracowników są bardzo przydatne w wielu sprawnie prosperujących przedsiębiorstwach. W trakcie ciekawych warsztatów poszczególni uczestnicy mogą zapoznać się dogłębnie z zasadami metody action learning.

Każde profesjonalnie zorganizowane action learning szkolenie jest prowadzone przez doświadczonych trenerów oraz specjalistów. Szkolenia odbywają się w niezwykle ciekawy oraz interesujący sposób.

Główne cele szkolenia pracowników to:

  • rozszerzenie umiejętności w zakresie rozwiązywania złożonych problemów oraz konfliktów
  • rozwijanie umiejętności pracy w zespołowe pracowniczym
  • rozwijanie istotnych kompetencji komunikacyjnych na linii podwładny – przełożony.

Action learning szkolenie rozwija poszczególnych kierowników i menadżerów, którzy to po ukończeniu takiego szkolenia potrafią wpływać korzystnie na zmianę wielu istotnych spraw w firmie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.