Dlaczego stres jest potrzebny?

Stres przez większość z nas jest uważany za zjawisko bardzo niepożądane. Jest w tym dużo prawdy, bo niekontrolowany poziom stresu może bardzo niekorzystnie wpływać na stan naszego zdrowia zarówno psychicznego jak i fizycznego.

zdjęcie - (the_title())


Dlaczego stres jest potrzebny?

Stres przez większość z nas jest uważany za zjawisko bardzo niepożądane. Jest w tym dużo prawdy, bo niekontrolowany poziom stresu może bardzo niekorzystnie wpływać na stan naszego zdrowia zarówno psychicznego jak i fizycznego.

Niektórzy zastanawiają się również co powoduje wypalenie zawodowe i czy należy tu winić stres. Oczywiście, jest on jedną z przyczyn. Złe samopoczucie przekłada się na bardzo złe funkcjonowanie w miejscu pracy. Możemy stać się wówczas pracownikami, którzy nie zawsze są skuteczni. Nie da się jednak ukryć, że w pewnych sytuacjach stres bywa potrzebny.

Wśród pozytywnych funkcji stresu wyróżnić można tę motywującą. Stres potrafi zmotywować nas do szybszej i efektywniejszej realizacji zadań. Jeżeli wiemy, że niedługo upływa termin oddania ważnego projektu, zmieniamy swój plan dnia, aby jak najszybciej ów projekt dokończyć. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że w walce ze stresem pomocne bywają różnego rodzaju szkolenia oraz kursy.

Sprawdzą się więc warsztaty radzenia sobie ze stresem oraz wypalenie zawodowe szkolenie. Z całą pewnością należy mieć na uwadze, że szkolenia mogą nam pomóc również w tym, by dostrzec owe pozytywne skutki stresu, o których była już zresztą mowa powyżej.

Wszystkie szkolenia oraz kursy powinny być poprowadzone przez odpowiednio wykwalifikowanego i należycie doświadczonego szkoleniowca. Najważniejsze, by posiadał on zarówno wiedzę praktyczną jak i teoretyczną.

Nie warto zapominać o sprawdzeniu rekomendacji danej firmy szkoleniowej. W tym celu warto byłoby odwiedzić stronę internetową firmy szkoleniowej. Warto byłoby mieć na uwadze, że szkolenia, w których bierzemy udział powinny być organizowane regularnie i systematycznie. Największy wybór interesujących szkoleń znajdziemy rzecz jasna w prężnie rozwijających się miastach.

Jeśli mieszkamy w pobliżu Warszawy, Wrocławia czy Krakowa mamy więc ułatwione zadanie. Warto jednak pamiętać, że niezwykle popularne są również szkolenia wyjazdowe, weekendowe. Podczas weekendu z całą pewnością możemy pozwolić sobie na szkolenie prowadzone nawet w samej stolicy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.