Dlaczego zarządzanie poprzez projekty jest tak popularne?

Jedną z bardzo popularnych metod zarządzania w przedsiębiorstwach i organizacjach jest zarządzanie poprzez projekty. Daje wiele możliwości, zwłaszcza w przypadku bardzo złożonych i skomplikowanych zadań.

zdjęcie - (the_title())


Dlaczego zarządzanie poprzez projekty jest tak popularne?

Jedną z bardzo popularnych metod zarządzania w przedsiębiorstwach i organizacjach jest zarządzanie poprzez projekty. Daje wiele możliwości, zwłaszcza w przypadku bardzo złożonych i skomplikowanych zadań. Projekty umożliwiają pracę w niezwykle trudnych warunkach, jak również sprawiają, że praca nawet w zespole rozproszonym jest możliwa i łatwa.

Nowoczesne metody zarządzania zwiększają szansę na zrealizowanie celu, jakim najczęściej jest stworzenie produktu czy usługi, które będą satysfakcjonujące dla klienta. Dostępne na rynku szkolenia scrum pokazują, jak wiele zmienia się w zakresie zarządzania projektami i jak wiele osób jest zainteresowanych wiedzą, na temat tych zmian. Dlaczego tak jest? Dlatego, że zarządzanie projektami stało się bardzo popularne.

Wciąż przybywa osób, które interesuje szkolenie agile. Uczestnicy takich szkoleń chcą dowiedzieć się jak najwięcej o zarządzaniu poprzez projekty, aby skutecznie realizować zadania, dostarczać produkt wysokiej jakości i eliminować marnotrawstwo. Zmiany te spowodowały również, że pojawiły się bardzo popularne w ostatnim czasie zespoły scrum, które nieco różnią się od tradycyjnych zespołów projektowych.

Tak też ciekawą zmianą jest dotycząca tradycyjnego kierownika projektu. W zespole scrumowym zmienił się w project mastera, który najczęściej jest uczestnikiem szkolenia scrum master. Za jakość produktów jest odpowiedzialny właściciel produktu, który powinien odbyć szkolenie product owner, aby świadomie i skutecznie wypełniać swoje zadania.

W tym wszystkim niezbędne jest więc nieustanne zdobywanie wiedzy na temat zarządzania poprzez projekty. Dla wielu osób dostępny stał się również certyfikat agilepm foundation, który daje jeszcze więcej możliwości i stanowi zapewnienie, że osoba, która zdobyła taki certyfikat ma ogromną wiedzę w zakresie zarządzania projektami i istotne kompetencje do tego, by pełnić obowiązki w zarządzaniu poprzez projekty i kierowania nimi. Zaś skuteczność tego sposobu zarządzania jest tak ogromna, że cieszy się coraz większą popularnością.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.