Dobro deficytowe – czas

Największym problemem w pracy niezależnie od wykonywanego zawodu jest niewystarczająca ilość czasu. Może to wynikać z naszej słabej organizacji czasu, nałożenie na nas zbyt dużej ilości zadań, kumulowanie zadań…

zdjęcie - (the_title())

Na szczęście wielu tym problemom można zaradzić. Widocznie wiele osób się z tym zmaga ponieważ coraz więcej szkół biznesowych oferuje osobom z deficytem czasu szkolenie zarządzanie czasem.

Może okazać się, że wystarczy wprowadzenie kilku zmian, które poprawią komfort naszej pracy. W końcu nie chodzi o to, że mamy pracować coraz szybciej, a przez to coraz bardziej niedbale. Pierwszą zasadą powinno być grupowanie zadań. Układajmy je od tych najważniejszych do tych najmniej ważnych. Organizując plan dnia codziennie zadania wykonujmy rutynowo, jeżeli to możliwe to o stałej porze.

Dzięki temu będziemy mieć pojęcie ile dane zadanie nam zajmie. Zadania miesięczne, kwartalne planujmy z dużym wyprzedzeniem. Im wcześniej się za to zabierzemy tym lepiej. Nie można zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę ponieważ zawsze musimy mieć rezerwę czasową na ostatni typ zadań - tych które są niespodziewane i nagłe. Szkolenie pozwoli na identyfikowanie tych zadań i odpowiednie ich ułożenie zgodnie z priorytetem ważności.

Poznaj nasze szkolenia interpersonalne. Dowiedz się jak zwiększyć swoją efektywność osobistą, jak być wielozadaniowym, jak komunikować się z innymi w firmie, jak zarządzać sobą efektywnie. Zapraszamy.

Ciekawą zasadą polecaną na wielu kursach jest to aby zadania, które zajmują nam mniej niż trzy minuty wykonywać od razu. Jeżeli zrobimy to natychmiast zadania nawet nie trzeba pamiętać, a w przypadku odkładania może okazać się pod koniec dnia, że krótkich zadań mamy ponad dziesięć, a z tego już robi się większe przedsięwzięcie.

Zastanówmy się także jakie zadania zajmują nam najwięcej czasu, a które możemy skrócić. Może robimy w kółko mało istotne listy zadań, które nie są tego warte? Samo zapisanie może zająć nam więcej czasu niż realizacja. Czasami ważna także będzie asertywność i jasne postawienie sprawy, że nie możemy podjąć się kolejnego zadania ponieważ nie mamy na to czasu.

Takie stwierdzenia możemy stawiać dopiero kiedy jesteśmy w stanie ocenić swoje możliwości, a do tego konieczne jest skorzystanie ze wszystkich poprzednich rad.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.