Dobry manager zadba o motywację pracowników

Wydajność pracowników i ich zaangażowanie w wykonywane obowiązki w dużym stopniu zależy od ciekawości powierzanych im zadań, odpowiedniego ich dobrania do ich potrzeb i braku monotonii w życiu zawodowym.


  Wydajność pracowników i ich zaangażowanie w wykonywane obowiązki w dużym stopniu zależy od ciekawości powierzanych im zadań, odpowiedniego ich dobrania do ich potrzeb i braku monotonii w życiu zawodowym. W końcu w pracy spędzamy ogromną część swojego życia, bywa że wykonując obowiązki służbowe spędzam więcej czasu niż w domu z rodziną.

  Dlatego odpowiedzialny, doświadczony i odpowiednio wykształcony manager zadba o to, aby motywacja zewnętrzna pracowników była stale utrzymywana na odpowiednim poziomie.


  Jako kadra zarządzająca nie mamy wpływu na samopoczucie, sytuację rodzinną oraz wewnętrzne potrzeby kształcenia się swoich pracowników. Dlatego tak ważnym aspektem jest zewnętrzne motywowanie swojego zespołu. Dzięki temu zyskujemy pewność, że pracownicy będą angażować się w wykonywane obowiązki oraz utożsamiać się z celami firmy.

  Dzięki temu powierzane zadanie nie będą traktowane jedynie w kategoriach obowiązków, ale będą stanowiły rodzaj wyzwania w pozytywnym tego słowa znaczeniu, któremu trzeba stawić czoła, aby osiągnąć sukces. W efekcie praca będzie efektywniejsza, a osiągane wyniki lepsze.


  Bez wątpienia najbardziej znaną i w gruncie rzeczy jedną z bardziej skutecznych metod motywowania pracowników są zarobki. System premii i dodatków czy też regularne podwyżki wynagrodzenia zasadniczego z pewnością sprawią, że zaangażowanie w wykonywana prace i przywiązanie do niej będą większe.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak budować wiarygodność, autorytet i charyzmę, czyli jak stać się liderem transformacyjnym - zapraszamy na szkolenie z przywództwa.

  Zobacz też:


  Motywować możemy również poprzez system benefitów czyli pozafinansowych korzyści. Mogą to być na przykład refundacja lub też dopłata do zakupu karty sportowej, biletów do kina czy też teatru, dofinansowanie wakacji lub też kursów językowych. W ten sposób dajemy pracownikom poczucie, że są ważni dla firmy.

  Nie należy także zapominać o wyraźnym podkreślaniu sukcesów pracowników. Słowna pochwała stanowi również bardzo skuteczny czynnik motywujący do zaangażowania w pracę. Warto równiez zadbać, aby pracownicy wiedzieli o tym, że za odpowiednio wykonaną pracę czeka ich nagroda.

  Taka świadomość stanowi bardzo skuteczną motywację.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.