Emocje w negocjacjach – czego może nauczyć szkolenie?

Podczas prowadzenia negocjacji należy pamiętać o wielu zasadach. Jednakże dla wielu osób najtrudniejszym zagadnieniem jest trzymanie na wodzy nerwów. Wyprowadzenie drugiej strony z równowagi to często stosowany element negocjacji.

zdjęcie - (the_title())


Emocje w negocjacjach - czego może nauczyć szkolenie?

Podczas prowadzenia negocjacji należy pamiętać o wielu zasadach. Jednakże dla wielu osób najtrudniejszym zagadnieniem jest trzymanie na wodzy nerwów. Wyprowadzenie drugiej strony z równowagi to często stosowany element negocjacji. Jednakże tam samo jak zasad czy technik negocjacyjnych można nauczyć się odpowiedniego panowania nad sobą, swoim ciałem i emocjami.

W sztuce negocjacji istotne jest praktycznie wszystko. Poczynając od odpowiedniego ubioru, na przygotowaniu notatek kończąc. Sposób wysławiania czy gesty również stanowią ważny element, który można wykorzystać na swoją korzyść. Niemal każde szkolenie dla handlowców, które zawiera tematykę negocjacji omawia również najczęściej popełniane błędy i pokazuje, jak ich można unikać.

Dlatego też bardzo często na kursach omawia się zagadnienia z zakresu psychologii. Pomagają one nie tylko zrozumieć wiele kwestii, ale również nauczyć się je kontrolować. Dobrze jest, jeżeli szkolenie zawiera część praktyczną, najczęściej w formie warsztatów, która pomaga utrwalić nabytą wiedzę.

Nieco inaczej prowadzone jest szkolenie telemarketing. Tutaj bowiem odchodzi kwestia bezpośredniego kontaktu z klientem. Dlatego też ubiór czy gestykulacja nie mają zbyt wielkiego znaczenia.

O wiele bardziej jednak należy się skupić na nieco innych aspektach. Ważny jest głos, jego modulacja czy sposób prowadzenia rozmowy. Ze względu na brak osobistego kontaktu klientowi wiele rzeczy należy dokładnie wytłumaczyć, nie można bowiem ich pokazać na przykład w formie pokazu slajdów.

To wymaga całkowicie odmiennego przygotowania do rozmowy. Jednakże tak samo jak podczas negocjacji twarzą w twarz panowanie nad własnymi emocjami jest niezwykle istotne. Ze względu na korzyści, jakie tego typu szkoleni przynoszą pracownikom inwestuje w nie coraz więcej firm.

Ponoszą koszty szkoleń jak również często indywidualnie ustalają szczegóły takie jak czas czy miejsce prowadzenia kursu, aby dostosować go do swoich pracowników. Dzięki temu często udział w nich może brać znacznie więcej osób.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.