Emocje w pracy – jak nimi zarządzać?

Nie da się ukryć, że większości z nas zdarzyło się przeżyć jakąś sytuację, która wyprowadziła nas z emocjonalnej równowagi. Przykłady takich sytuacji można rzecz jasna mnożyć, ale nietrudno wymienić tutaj chorobę, utratę pracy czy utratę płynności finansowej.

zdjęcie - (the_title())


Emocje w pracy - jak nimi zarządzać?

Nie da się ukryć, że większości z nas zdarzyło się przeżyć jakąś sytuację, która wyprowadziła nas z emocjonalnej równowagi. Przykłady takich sytuacji można rzecz jasna mnożyć, ale nietrudno wymienić tutaj chorobę, utratę pracy czy utratę płynności finansowej.

Na pewno na sytuacje stresowe jesteśmy narażeni w różnych aspektach naszego życia. Stres towarzyszy nam w nowej pracy, na nowych studiach czy podczas spotkań z nowymi ludzmi. Niewątpliwie jednak stres towarzyszy nam na co dzień w pracy, zwłaszcza jeżeli jest ona bardzo obciążająca pod względem intelektualnym.

Nie da się ukryć, że w pracy pojawiają się różne emocje. Wchodzimy bowiem w interakcje z szefem oraz ze współpracownikami. Nie zawsze uda nam się nawiązać nić porozumienia z każdą z osób, która pracuje w tej samej firmie co my.

Przyczyną konfliktu między pracownikami może być na przykład odmienne zdanie w jakiejś ważnej dla firmy kwestii. Nie należy bagatelizować również konfliktów na linii podwładny- przełożony, gdyż bywają one bardzo niebezpieczne dla firmy.

Niesamowicie ważne jest, aby nauczyć się tak zarządzać emocjami, by nie prowokować konfliktów i nie dać się sprowokować. Niezmiernie przydatne będzie więc zarządzanie emocjami szkolenie. Podczas takiego szkolenia pracownicy mają szansę zrozumieć jak należy rozpoznawać negatywne, a jak pozytywne emocje.

Doświadczony i wykwalifikowany szkoleniowiec podpowie uczestnikom szkolenia w jaki sposób należy zachowywać się, aby ilość pozytywnych emocji w miejscu pracy przeważała nad ilością emocji negatywnych. Nie da się ukryć, że szkolenie o tematyce zarządzania emocjami powinno zostać wzbogacone również o szkolenie radzenie sobie ze stresem.

Z całą pewnością najlepiej będzie, jeżeli szkolenie zostanie poprowadzone przez doświadczoną firmę szkoleniową. Najlepiej poszukiwać takich firm w dużych, prężnie rozwijających się miastach. Wówczas szanse na to, że szkolenie zostanie poprowadzone w odpowiedni sposób znacząco rosną. Dobrze jest kierować się również opiniami innych osób o danej firmie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.