Hr co to jest

HR, czyli human resources to oznaczenie pochodzące z języka angielskiego, które odnalazło swoje szczególne miejsce w obecnym modelu zarządzania oraz w naukach społecznych. Pod względem społecznym i zgodnie z klasyczną szkołą ekonomii, human resources określa po prostu pracę, siłę roboczą, która stanowi jeden z trzech filarów środków produkcji. Jednakże, aby odpowiedzieć na pytanie, HR co to jest? warto sięgnąć znacznie głębiej. Otóż, w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem HR znalazło swoje bardzo szczególne miejsce. 
zdjęcie - (the_title())
 
HR, czyli human resources to oznaczenie pochodzące z języka angielskiego, które odnalazło swoje szczególne miejsce w obecnym modelu zarządzania oraz w naukach społecznych. Pod względem społecznym i zgodnie z klasyczną szkołą ekonomii, human resources określa po prostu pracę, siłę roboczą, która stanowi jeden z trzech filarów środków produkcji. Jednakże, aby odpowiedzieć na pytanie, hrbp co to? warto sięgnąć znacznie głębiej.
 
Otóż, w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem HR znalazło swoje bardzo szczególne miejsce. Odnosi się do poszczególnych pracowników, ich wiedzy i umiejętności, ale nie tylko. Ponadto, human resources jest również działem w organizacji, który zajmuje się poszukiwaniem pracowników. Rekrutuje, szkoli, motywuje, ale również dokonuje zwolnień pracowniczych. Jest to dział, który w przedsiębiorstwie ma zajmować się całą polityką personalną, a więc pełnić wiele obowiązków, które najczęściej pełnione są przez dział kadr.

Ze względu na rozwijający się dział HR, do działań związanych z całym zarządzaniem zasobami ludzkimi zaczęto przywiązywać coraz większą wagę. Coraz częściej to właśnie odpowiednio prowadzone i zorganizowane zarządzanie zasobami ludzkimi przeważa nad konkurencją i może okazać się bezpośrednią przyczyną wielkiego sukcesu przedsiębiorstwa. Każdy bowiem powinien zdawać sobie sprawę z tego, że przedsiębiorstwo tworzą przede wszystkim ludzie.
 
Chcąc więc jak najlepiej zarządzać firmą, powinniśmy skupić się przede wszystkim na pracownikach, szczególnie takich jak hr business partner, od których pracy zależy tak wiele. Zadowolony z pracy, zmotywowany i kompetentny pracownik może pracować efektywnie i sumiennie, przyczyniając się do sukcesu i rozwoju firmy.

Zaś pracownicy bez motywacji, niezadowoleni i źle traktowani z pewnością nie okażą się cennym nabytkiem w przedsiębiorstwie. Dlatego tak ważne jest, aby rozsądnie zarządzać personelem pracowniczym. W tym mogą bez wątpienia pomóc szkolenia hr bp, w którym powinni być ludzie doskonale przygotowani do swoich zadań i administrowania działań kadrowych w firmie.

hr business partner

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.