Jak dbać o emocje pracowników?

Każdy z nas powinien zdawać sobie sprawę z tego, że praca na etacie posiada zarówno swoje plusy jak i minusy. Na pewno na uwagę zasługuje fakt, że obecnie jest coraz więcej osób niezadowolonych z pracy na etacie.

zdjęcie - (the_title())


Jak dbać o emocje pracowników?

Każdy z nas powinien zdawać sobie sprawę z tego, że praca na etacie posiada zarówno swoje plusy jak i minusy. Na pewno na uwagę zasługuje fakt, że obecnie jest coraz więcej osób niezadowolonych z pracy na etacie.

Koniecznie trzeba zaznaczyć, że zaletą pracy na etacie, zwłaszcza jeżeli posiadamy umowę na czas nieokreślony jest to, że możemy wówczas liczyć na pewną stabilność zatrudnienia. Nie ulega wątpliwości, że bardzo motywują nas do pracy perspektywy rozwojowe.

Świadomość, że dzięki wytrwałej pracy możemy uzyskać awans jest niezwykle pokrzepiająca i motywująca. Nie da się jednak ukryć, że dla wielu osób najbardziej satysfakcjonującą jest praca, dzięki której możemy budować pozytywne relacje z szefem oraz z naszymi współpracownikami. Dla wielu osób jest to ważniejsze niż atrakcyjne wynagrodzenie.

Brak wystarczającej ilości czasu, niskie wynagrodzenie, nieprzyjemna atmosfera w miejscu pracy i pbrak perspektyw rozwojowych potrafią jednak sprawić, że zaczniemy myśleć o zmianie naszej pracy. Trzeba zaznaczyć, że zmiana pracy nie zawsze wiąże się ze zmianą na lepsze. Z tego też względu wiele osób decyduje się na założenie swojej własnej działalności gospodarczej.

Bez względu na to czym nasza firma będzie się zajmowała, koniecznie musimy pamiętać o tym, aby nasza firma należycie dbała o swoich pracowników i o ich emocje. Od nastawienia naszych pracowników do pracy oraz od ich sampoczucia w niej w dużej mierze zależał będzie bowiem sukces naszej firmy.

Koniecznie trzeba zaznaczyć, że warto organizować w miejscu pracy szkolenia takie jak: zarządzanie emocjami szkolenie, szkolenie jak radzić sobie ze stresem. Dzięki takim szkoleniom pracownicy mają szansę dowiedzieć się w jaki sposób należy radzić sobie z trudnymi, często długo kumulującymi się w nas emocjami.

Nie ulega wątpliwości, że należy postarać się o to, aby nasze szkolenia poprowadzone zostały przez wysoce wyspecjalizowanego oraz należycie doświadczonego szkoleniowca. Tylko wówczas szkolenie będzie miało szansę być skuteczne.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.