Jak działa metoda Agile?

Projekty w różnych obszarach mogą mieć różną skalę, inne wymagania, założenia, ramy czasowe. W jednych projektach bardziej będzie liczyła się dokumentacja, w innych – bardziej będzie się stawiało na elastyczność.

zdjęcie - (the_title())


Jak działa Agile?

Projekty w różnych obszarach mogą mieć różną skalę, inne wymagania, założenia, ramy czasowe. W jednych projektach bardziej będzie liczyła się dokumentacja, w innych - bardziej będzie się stawiało na elastyczność.

Obecnie jednak dokumentacja ma coraz mniejsze znaczenie, jeśli chodzi o projekty, w których liczy się przede wszystkim szybkość znajdywania rozwiązań do pojawiających się problemów. O ile wciąż wiele rzeczy można dokładnie rozplanować, o tyle zmienia się schemat pracy - na bardziej elastyczny. Agile jest taką metodyką zarządzania projektami, której celem jest elastyczne podejście do problemu i właściwe rozplanowanie pracy bez konieczności utrzymywania nadmiernej dokumentacji.

Dzięki odpowiednim narzędziom nie ma potrzeby na zbyteczne dokumentowanie krok po kroku i opisywanie wszystkiego, co ma związek z projektem - określone narzędzia w zasadzie pozwalają na bieżąco rejestrować to, co jest najważniejsze i pomagają podzielić większe zadania na mniejsze, a dzięki temu też szybciej można odnaleźć przyczyny, które mogłyby ewentualnie stać na przeszkodzie do wykonania projektu.

W parze z Agile bardzo ładnie wpasowuje się Scrum - który jest szkieletem organizacyjnym projektu. W Scrumie zespół, aby być efektywnym, powinien zostać podzielony na trzy role, z czego po jednej osobie przypisane powinny być role Właściciela Produktu i Scrum Mastera, a reszta zespołu, zajmująca się głównie wykonywaniem projektu, jest po prostu zwana developerami.

Aby skutecznie wdrożyć taki system do projektu, niezbędne jest szkolenie Product Owner, szkolenia Scrum Developer i szkolenia Scrum Master.

Uporządkowanie ról sprawia, że każdy, mówiąc potocznym językiem, zna swoje miejsce w zespole, swoje uprawnienia i obowiązki i trzymając się pewnych ustaleń, zespół jest w stanie dostarczyć najwyższej jakości produkt w ramach ustalonego budżetu, odpowiadający życzeniom klienta, w czasie odgórnie z klientem ustalonym. Warto pamiętać, że pomimo różnych ról przyjętych w zespole, wszyscy członkowie są sobie równi.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.