Jak korzystać z emocji w pracy?

Emocje są definiowane jako silne uczucia wywołane jakąś nieprzewidzianą sytuacją. Przyczyny oraz efekty tych wzmocnionych reakcji mogą być pozytywne lub negatywne. Stres towarzyszący nam w pracy bardzo często prowadzi do wywoływania wielu negatywnych emocji. W jaki sposób skutecznie im przeciwdziałać?

zdjęcie - (the_title())


Jak korzystać z emocji w pracy?

Emocje są definiowane jako silne uczucia wywołane jakąś nieprzewidzianą sytuacją. Przyczyny oraz efekty tych wzmocnionych reakcji mogą być pozytywne lub negatywne. Stres towarzyszący nam w pracy bardzo często prowadzi do wywoływania wielu negatywnych emocji. W jaki sposób skutecznie im przeciwdziałać?

Wskutek poszczególnych niepowodzeń wielu pracowników popada w złość, frustrację, gniew oraz strach. Czynniki te wpływają bardzo niekorzystnie na nasze zdrowie. I co więcej mogą doprowadzić z czasem do wypalenia zawodowego.

Aby tego skutecznie uniknąć niezbędne są warsztaty radzenia sobie ze stresem. Ponadto dużym uznaniem wśród wielu pracowników cieszy się zarządzenie emocjami szkolenie oraz wypalenie zawodowe szkolenie.

Jak korzystać z emocji w pracy – zarządzanie emocjami szkolenie

Każda osoba aktywna zawodowo powinna umieć zarządzać emocjami. W każdym miejscu pracy istnieją bowiem pewne normy, które to narzucają nam powściąganie się od emocji. Chodzi tu przede wszystkim o skrajne doznania, które to wpływają negatywnie nie tylko na danego pracownika, lecz także na otaczające go środowisko. Zatem jeśli ktoś jest zdenerwowany, to nie powinien wykrzykiwać wulgaryzmów w stronę współpracowników czy rzewnie płakać w sytuacji gdy przerośnie go presja czasu.

Szkolenie - w jaki sposób kontrolować emocje?

Emocje, będące efektem poszczególnych sytuacji powinny być zawsze cenną wskazówką, z której każdy z na powinien nauczyć się wyciągać wnioski. Zatem w jaki sposób kontrolować emocje? Należy zawsze potraktować je jako wytyczne oraz odpowiednio dopasować do potrzeb sytuacji.

Aby umieć panować nad emocjami niezbędne są warsztaty radzenia sobie ze stresem. Coraz więcej firm dbających o atmosferę w miejscu pracy organizuje również wypalenie zawodowe szkolenie oraz profesjonalne zarządzanie emocjami szkolenie.

Poszczególne szkolenia są organizowane pod okiem wyspecjalizowanych praktyków oraz trenerów posiadających ogromne doświadczenie w tej dziedzinie. Szkolenia te są prowadzone w formie ciekawych warsztatów, podczas których poszczególni uczestnicy odgrywają ciekawe scenki i role uczące ich panowania nad emocjami. Szkolenia te sprawiają, że wielu pracowników zaczyna znacznie lepiej radzić sobie ze stresem oraz emocjami w pracy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.