Jak nie marnować czasu przeznaczonego na pracę?

Czas pracy jest specyficznym rodzajem czasu, kiedy to aktywność pracownika powinna być skupiona tylko i wyłącznie na wykonywaniu określonych, zleconych przez pracodawcę zadań. Niestety, ludzka natura jest często przewrotna i czasem odmawia długiego skupiania uwagi na jednym zajęciu.

zdjęcie - (the_title())


Jak nie marnować czasu przeznaczonego na pracę?

Czas pracy jest specyficznym rodzajem czasu, kiedy to aktywność pracownika powinna być skupiona tylko i wyłącznie na wykonywaniu określonych, zleconych przez pracodawcę zadań.

Niestety, ludzka natura jest często przewrotna i czasem odmawia długiego skupiania uwagi na jednym zajęciu. Uwaga pracowników często zostaje odwracana na czynności nie związane z wykonywaniem polecenia zawodowego. Zatem jak nie marnować czasu przeznaczonego na pracę? Umiejętności takich pozwala nabyć szkolenie zarządzanie czasem.

Każdy ciężko pracujący pracownik potrzebuje czasem chwil odpoczynku. Nikt z nas nie jest bowiem maszyną zaprogramowaną do pracy. Bardzo często się zdarza, że nie jesteśmy skupieni na pracy, a zaplanowane przez nas zadania nie zostają wykonane z terminie.

Takie niefortunne sytuacje często przyczyniają się do niezadowolenia szefa, a atmosfera w pracy nie jest wówczas komfortowa. Efektywnej pracy uczy profesjonalne szkolenie zarządzanie czasem.

Na co marnujemy najwięcej czasu w pracy?

Według badaczy najwięcej czasu w pracy marnują młode osoby. Dzieje się tak dlatego, że bardzo często w godzinach pracy korzystają one z internetu. Niezdyscyplinowani pracownicy często zamiast wykonywać obowiązki zlecone przez szefa przeglądają portale społecznościowe, ciągłe sprawdzają pocztę, przeglądają aukcje internetowe czy też czytają w internecie interesujące ich artykuły. Wielu pracowników wykonuje te czynności jednocześnie udając przed szefem że tworzy ważne raporty.

Takie działania pracowników przyczyniają się do tego, że brakuje im czasu na wykonanie w terminie zadań zleconych przez szefa.
Każdy pracownik powinien zdawać sobie sprawę z tego, że takie zachowanie przynosi nie tylko straty finansowe dla firmy, ale również obniża jego efektywność w pracy.

Zarządzanie czasem szkolenie, a efektywna praca.

Dla osób mających problem z właściwą organizacją czasu pracy bardzo często organizowane jest szkolenie zarządzanie czasem. Tego typu kursy uczą skutecznego planowania zadań oraz wykonywania poszczególnych czynności według hierarchii. Narzędzia służące do zarządzania są bardzo proste, intuicyjne oraz bardzo skuteczne. Oczywiście pod warunkiem, że będą one konsekwentnie stosowane.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.