Jak pomóc pracownikom panować nad emocjami i stresem?

We współczesnych czasach stres towarzyszy bardzo często każdemu z nas. Trudności w pracy, pustka w głowie, osłabiona koncentracja, agresja, rozdrażnienie, bezsenność, a nawet panika – to najczęstsze skutki negatywnych emocji.

zdjęcie - (the_title())


Jak pomóc pracownikom panować nad emocjami i stresem?

We współczesnych czasach stres towarzyszy bardzo często każdemu z nas. Trudności w pracy, pustka w głowie, osłabiona koncentracja, agresja, rozdrażnienie, bezsenność, a nawet panika – to najczęstsze skutki negatywnych emocji. W jaki sposób radzić sobie z takimi objawami? Jak lepiej zrozumieć siebie? Na te pytania potrafi odpowiedzieć szkolenie jak radzić sobie ze stresem.

Zarządzanie emocjami szkolenie a życie w stresie

Każdy pracodawca który chce pomóc swym pracownikom panować nad stresem i negatywnymi emocjami powinien udostępnić im szkolenie zarządzanie stresem. Pozwala ono lepiej zrozumieć mechanizmy powstawania stresu oraz rozpoznawać przyczyny jego powstawania. Podczas warsztatów uczestnicy poznają przydatne techniki redukcji stresu na poziomie fizjologicznym, emocjonalnym i poznawczym.

Doświadczeni trenerzy omawiają z kursantami rolę procesów poznawczych w sytuacjach stresowych. Bardzo przydatną w pracy zawodowej wartością szkolenia jest moduł z zakresu zarządzania nastrojem oraz emocjami.

Szkolenie jak radzić sobie ze stresem – tematyka

Zarządzanie emocjami szkolenie obejmuje szeroki zakres wiedzy. Podczas trwania kursu można dowiedzieć się co to jest stres oraz jakie ma znaczenie w życiu każdego człowieka. Można też zapoznać się ze szczegółowym mechanizmem powstania reakcji stresowej oraz dowiedzieć się kiedy stres staje się zagrożeniem.

Wykwalifikowani trenerzy przekazują uczestnikom wiedzę dotyczącą tego, w jaki sposób można złagodzić skutki powstawania reakcji stresowej poprzez dbanie o swoje zdrowie fizycznie a także psychiczne. Podejmowane sąrównież rozważania na temat osiągnięcia równowagi psychicznej w swoim życiu.

Ponadto szkolenie zarządzanie stresem uczy jak nie dopuścić do choroby psychicznej oraz wypalenia zawodowego. W związku z tym omawiany jest związek stresu z pamięcią, odczuwaniem bólu oraz chorobami somatycznymi. Uczestnicy dowiadują się również skąd się biorą emocje i jaki mają związek ze stresem.

Dzięki uczestnictwu w takim szkoleniu pracownicy pracownicy stają się odporniejsi na stres, dzięki czemu ich praca jest bardziej przyjemna.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.