Jak poprawnie wyznaczyć cel negocjacji?

Negocjacje w firmie to w zasadzie codzienność – choć mało kto o tym wie. Najczęściej z negocjacjami utożsamiamy tylko i wyłącznie te najbardziej nagłe i gwałtowne rozmowy, dotyczące naprawdę sporych rzeczy, niemniej jednak zasadniczo to nie jest to do końca prawda.

zdjęcie - (the_title())


Jak poprawnie wyznaczyć cel negocjacji?

Negocjacje w firmie to w zasadzie codzienność - choć mało kto o tym wie. Najczęściej z negocjacjami utożsamiamy tylko i wyłącznie te najbardziej nagłe i gwałtowne rozmowy, dotyczące naprawdę sporych rzeczy, niemniej jednak zasadniczo to nie jest to do końca prawda. Warto wiedzieć, że negocjacje dzisiaj prezentują się nieco inaczej...

Negocjacje na miarę XXI wieku

No właśnie - przede wszystkim dzisiaj negocjacje wcale niekoniecznie muszą polegać na osiągnięciu kompromisu, który będzie ledwo strawialny dla obydwu stron. Dzisiaj zasadniczo jest to tylko jeden z kilku możliwych celów negocjacji.

Obecnie bowiem negocjacje owszem mogą się zakończyć kompromisem, ale wcale też nie muszą. Dopuszczalne są bowiem naprawdę różne inne formy zakończenia ich. Przykładowo, coraz częściej stosowaną formą negocjacji są negocjacje integracyjne. Tutaj bowiem chodzi o to, aby wspólnie wypracować strategię postępowania i działania, która będzie się podobała obydwu stronom.

Oczywiście czasem także ciągle sprawdzają się negocjacje takie, które mają na celu po prostu pokonać drugą osobę, niemniej jednak nawet to trzeba zrobić z gracją i wdziękiem, aby nie przysporzyć sobie niepotrzebnie wrogów.

Wyznaczenie celu negocjacji

No właśnie jak to jest z tym celem negocjacji? Skąd mamy wiedzieć, jaki chcemy osiągnąć i który z powyższych typów negocjacji będzie najbardziej odpowiedni? A warto dodać, że przecież powyżej wcale nie zostały przedstawione te najbardziej znane i wszystkie opcje...

Słowem tu właśnie pomogą nam szkolenia dla handlowców, takie jak szkolenia negocjacje. Na nich dowiemy się, jak prawidłowo oceniać swoją sytuację, w jaki sposób można kierować całym procesem negocjacji, jakie trocki stosować i w jakich momentach.

Takie szkolenia także zawierają w sobie bardzo dużo wiedzy z zakresu psychologii, nauczą nas, w jaki sposób oceniać prawidłowo charakter innych osób oraz ich mocne i słabe strony i jak z nimi postępować!

Podsumowując - stanowczo warto inwestować w szkolenia z zakresu negocjacji!

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.