Jak prowadzić negocjacje biznesowe?

W naszym życiu nieustannie negocjujemy: zarówno na płaszczyźnie zawodowej z pracodawcami, kontrahentami i klientami, jak i prywatnej – w domu, szkole czy centrum handlowym. W ciągu swojego życia wypracowujemy własne sposoby na dokonanie skutecznych negocjacji, jednak w sferze biznesowej często intuicyjne negocjowanie nie wystarcza: a wtedy warto doszkalać swoje umiejętności.

Gamma - Jak prowadzić negocjacje biznesowe?

   

  W naszym życiu nieustannie negocjujemy: zarówno na płaszczyźnie zawodowej z pracodawcami, kontrahentami i klientami, jak i prywatnej - w domu, szkole czy centrum handlowym. W ciągu swojego życia wypracowujemy własne sposoby na dokonanie skutecznych negocjacji, jednak w sferze biznesowej często intuicyjne negocjowanie nie wystarcza: a wtedy warto doszkalać swoje umiejętności.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jeśli chcesz ulepszyć swoje zdolności negocjacyjne, przejąć kontrolę nad rozmową oraz czuć się pewnie podczas prowadzenia negocjacji handlowych,  zapraszamy do udziału w szkoleniach z negocjacji, finalizacji sprzedaży, szkoleniach handlowych.

  Najważniejsze zasady negocjacji biznesowej

  Obecnie techniki negocjacji w biznesie są bardzo rozwinięte. Możemy wykorzystywać rady wielu autorytetów, doszkalać się poprzez czytanie literatury przedmiotu lub ćwiczyć podczas praktycznych warsztatów pod okiem specjalistów. Dobry negocjator charakteryzuje się zdecydowaniem i pewnością siebie, równocześnie wie, kiedy należy odpuścić i pozwolić na wygraną partnerowi. Eksperci są zgodni: skuteczne negocjacje pozwalają na wygraną obu stron, co pozwala na trwałe nawiązywanie więzi biznesowych. Perspektywiczne myślenie pozwala nam na wczucie się w rolę naszego przeciwnika negocjacyjnego, stworzenie także jemu odpowiednich warunków, co może skutkować lepszymi relacjami handlowymi także w przyszłości.

  Jak doszkalać umiejętności negocjacyjne?

  Technik negocjacji jest bardzo wiele a każda znajdzie swoich przeciwników i zwolenników. Aby dobrać odpowiedni sposób negocjacji do własnych preferencji, umiejętności i możliwości warto najpierw zdobyć kompleksową wiedzę teoretyczną na temat specyfiki każdej z technik. Kolejnym krokiem są ćwiczenia: dobry negocjator musi stale podnosić swoje umiejętności komunikacyjne. Wybór odpowiednich warsztatów praktycznych, które okraszone będą dużą dawką wiedzy i porad eksperckich są bez wątpienia ważnym elementem pogłębiania swoich kompetencji z zakresu negocjacji. Aby zachować wprawę powinniśmy także ćwiczyć w codziennym życiu: większość z technik możemy wykorzystywać stale, zarówno w kontaktach z kontrahentami, jak i w codziennym życiu. Dzięki temu nie tylko nie wypadniemy z wprawy i nie zatracimy zdobytych umiejętności, ale również będziemy mogli skuteczniej działać na wielu płaszczyznach życia.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.