Jak przygotować się do procesu negocjacji?

Negocjacje to bardzo ważny element pracy w każdej absolutnie firmie. Mało kto niestety zdaje sobie sprawę z tego faktu. Większość z nas myśli raczej, że negocjacje dotyczą jedynie pewnych sektorów związanych mocno ze sprzedażą.

zdjęcie - (the_title())


Jak przygotować się do procesu negocjacji?

Negocjacje to bardzo ważny element pracy w każdej absolutnie firmie. Mało kto niestety zdaje sobie sprawę z tego faktu.

Większość z nas myśli raczej, że negocjacje dotyczą jedynie pewnych sektorów związanych mocno ze sprzedażą oraz ponadto, że ich prowadzenie nie jest niczym trudnym. Tak jednak zupełnie niestety nie jest. Na czym polega trudność w negocjacjach? Jak się do nich przygotować? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej

Trudności z negocjacjami

Dla wielu z nas niestety najczęściej są to zwykłe rozmowy. Tymczasem zupełnie tak nie jest. Zacznijmy od celu. Tu powiedzieć należy stanowczo, że niestety cel negocjacji może być bardzo różny.

Czasami rzeczywiście jest to wypracowanie kompromisu, który nie jest specjalnie korzystny dla obydwu stron. Niemniej jednak czasem dąży się do zupełnie czegoś innego. Przy w miarę wspólnym celu warto zastosować negocjację integracyjną, czyli taką która prowadzi do efektu wygrany- wygrany.

Generalnie zasadniczo też jest tak, że w ogóle dzisiaj nie prowadzi się już do tego, żeby były jakiekolwiek strony przegrane. Nawet jeśli w negocjacjach chcemy przeforsować wyłącznie nasze rozwiązanie, to jednak zasadniczo nie mamy tak to zrobić, żeby druga strona nie odczuła zbytnio porażki.

W końcu nie zależy nam jako firmie na kolejnych wrogach. W tym celu warto zastosować różne tricki podczas rozmowy... No właśnie jak zatem przygotować się do takich negocjacji?

Szkolenia negocjacje - znakomity pomysł!

No właśnie przede wszystkim warto porządnie zgłębić temat negocjacji, a w tym doskonale pomoże nam właśnie szkolenie dla handlowców z zakresu negocjacji.

Takie szkolenia prowadzone są w wielu firmach i miejscach, także nie powinniśmy mieć żadnego problemu ze znalezieniem interesującej nas oferty. To jednak jeszcze nie wszystko. Czego się bowiem nauczymy na takim kursie?

Przede wszystkim praktycznej strony prowadzenia negocjacji. Chodzi o to żebyśmy wiedzieli, jak zacząć negocjacje, jak ocenić własną pozycję, w jaki sposób rozwiązać trudne sytuacje, jakie tricki zastosować...

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.