Jak radzić sobie ze stresem?

Stres jest naturalną reakcją organizmu na konkretne bodźce i tym samym nieodłącznym elementem życia każdego człowieka. Nie da się go całkowicie uniknąć, można jednak spróbować nauczyć się go redukować do tego stopnia, aby nie wywierał negatywnego wpływy na nasze życie – zarówno prywatne, jak i zawodowe.

Gamma - Jak radzić sobie ze stresem?


Jak radzić sobie ze stresem?


Stres jest naturalną reakcją organizmu na konkretne bodźce i tym samym nieodłącznym elementem życia każdego człowieka. Nie da się go całkowicie uniknąć, można jednak spróbować nauczyć się go redukować do tego stopnia, aby nie wywierał negatywnego wpływy na nasze życie – zarówno prywatne, jak i zawodowe.

To od naszej reakcji zależy, czy stres będzie zagrażać naszemu zdrowiu (zarówno psychicznemu, jak i fizycznemu), a co za tym idzie przyczyni się do znacznego pogorszenia jakości naszego życia, czy też będzie czynnikiem motywującym, będącym siłą napędzającą nasz rozwój osobisty i zawodowy.

W celu poznania skutecznych technik zarządzania sytuacjami stresowymi warto wziąć udział w profesjonalnym szkoleniu antystresowym, czy też szkoleniu dotyczącym stresu w pracy. Co można dzięki temu zyskać?

Szkolenie jak radzić sobie ze stresem – dla kogo?

Szkolenia skierowane są przede wszystkim dla osób narażonych na bodźce stresowe zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym, a także wszystkie osoby pragnące poznać i przećwiczyć w praktyce techniki pomagające w walce z nerwami.

Udział w kursie polecany jest również dla osób dążących do samodoskonalenia i rozwoju osobistego oraz zwiększenia swojej efektywności bez względu na towarzyszące okoliczności.

Szkolenia odbywać się mogą w formie otwartej, to znaczy być dostępne dla wszystkich zainteresowanych osób, oraz zamkniętej – na przykład dla konkretnej grupy pracowników. W tym drugim przypadku poruszane są zwykle tematy dopasowane stricte do specyfiki konkretnej pracy i środowiska, biorąc pod uwagę stresory, na które narażone są osoby tam zatrudnione w trakcie wykonywania codziennych obowiązków.

Radzenie sobie ze stresem – szkolenie. Co daje uczestnikom?

W trakcie szkolenia uczestnicy powinni zdobyć wiedzę dotyczącą wielu przydatnych w walce ze stresem zagadnień. Dotyczy ona między innymi wszelkich mechanizmów związanych ze stresem, źródeł stresu i stylów reagowania na jego działanie, rozpoznawania sytuacji, które są stresujące dla konkretnej osoby i zagrożeniach, jakie się z nimi wiążą (między innymi dla zdrowia) oraz sposobów zapobiegania stresowi i jego skutkom oraz skutecznych metod na jego zwalczanie bądź redukcje.

Dzięki wykładom prowadzonych przez doświadczonych trenerów i szeregu ćwiczeń osoby uczestniczące w zajęciach powinny nauczyć się identyfikowania wszelkich objawów towarzyszących stresowi, w tym także irracjonalnych przemyśleń prowadzących do powstawania negatywnych emocji, dzięki czemu zyskają możliwość przeciwdziałania im na czas.

Będą potrafili neutralizować zewnętrzne i wewnętrzne stresory przy pomocy dostosowanych do własnych potrzeb i predyspozycji metod, nauczą się korzystania z różnego rodzaju technik relaksacyjnych, związanych między innymi z odpowiednim oddechem, sposobów reagowania na krytykę i negatywne komentarze, bezstresowej komunikacji z otoczeniem, metod na przeciwdziałanie zawodowemu wypaleniu i wielu innych rzeczy. Poszerzą się ich kompetencje związane zarówno z zarządzaniem stresem, jak i samoświadomością oraz efektywnością zawodową.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Ulepsz swoje relacje, popraw swoją efektywność, odkryj swój potencjał i poznaj swoje mocne strony dzięki szkoleniu z testu Gallupa. Zobacz: talenty Gallupa po polskuMogą Cię również zainteresować: komunikacja interpersonalna warsztaty, zarządzanie stresem w organizacji.Poszczególne techniki radzenia sobie ze stresem poruszane w trakcie szkoleń i kursów interpersonalnych dotyczą zarówno sfery psychicznej, jak i cielesnej. Do tych pierwszych zalicza się między innymi autosugestia, reframing (czyli „przeramowanie” myśli), muzykoterapia, aromaterapia, techniki poznawcze przygotowujące do sytuacji stresowych, kierowanie się własnymi uczuciami, świadome korzystane z dobrodziejstw snu i tym podobne.

Do technik związanych z ciałem człowieka i jego fizjologicznych reakcji zalicza się natomiast między innymi właściwe odżywianie i rezygnacja z używek, kontakt z ciałem, pozwalający odpowiednio reagować na wszelkie reakcje, sposoby odreagowywania negatywnych emocji, relaksacja poprzez oddech, masaże relaksacyjne, zapobieganie przemęczeniu i tak dalej.

Profesjonalne szkolenie poprowadzone przez doświadczonych trenerów powinno w znacznym stopniu poprawić jakość życia osób, które do tej pory nie były w stanie w pełni wykorzystać swojego potencjału z powodu hamujących ich nerwów. Okiełznanie emocji doprowadzi do wielu pozytywnych skutków zarówno w codziennym życiu, jak i karierze zawodowej.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Przygotowując nasze szkolenia HR online nie przekładamy treści i procesu „jeden do jednego” ze szkoleń stacjonarnych.

Zobacz nasze szkolenia HR.

Zobacz więcej: szkolenia HR

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.