Jak stworzyć sprawnie działający zespół pracowniczy?

Nasza firma nie przynosi spodziewanych zysków, jednak nie jesteśmy w stanie określić, gdzie konkretnie leży problem. Powinniśmy się skupić na kilku aspektach – jakości produktu, dostępności i klarowności oferty czy też na usługach związanych ze sprzedażą.

4 października 2018
zdjęcie - Jak stworzyć sprawnie działający zespół pracowniczy?

 

Nasza firma nie przynosi spodziewanych zysków, jednak nie jesteśmy w stanie określić, gdzie konkretnie leży problem. Powinniśmy się skupić na kilku aspektach – jakości produktu, dostępności i klarowności oferty czy też na usługach związanych ze sprzedażą.

Każdy z tych aspektów niesie ze sobą zarówno ryzyko, jak i potencjał do odniesienia sukcesu. Muszą one ze sobą idealnie współgrać, aby w ostatecznym rezultacie zadowolony klient ponownie skorzystał z oferty bądź polecił ją innym, wiedząc, że proponuje sprawdzoną, konkretną jakość.

Odpowiednio wyszkolony personel

Aby zapewnić efekty – pozytywne efekty – podejmowanych działań, przedsiębiorstwo musi posiadać kompetentną kadrę. Ludzie nieznających swoich ról ani zadań, sprawiają, że klient postrzega daną firmę jako niezorganizowaną i mało skuteczną, którą nie będzie w stanie sprostać jego wymaganiom.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Sprawdź naszą ofertę. Najpopularniejsze szkolenia handlowe online!

Dlatego też w pierwszej kolejności firma powinna inwestować w produkt i pracowników, dopiero potem we wszelkiego rodzaju kampanie czy projekty stron internetowych. Jeżeli od początku nie zapewni się odpowiedniej jakości wraz z wartościowym produktem, nawet najlepsza reklama nie przyniesie korzyści.

Jak tego dokonać?

Wybrać odpowiednie Wrocław kursy i szkolenia wrocław poszerzające wiedzę i umiejętności pracowników poprzez praktyczne ćwiczenia i solidnie opracowane materiały.

W kontrolowanym środowisku łatwiej uczyć się na błędach i korygować złe nawyki wynikłe z niewiedzy bądź ignorancji, a które mogą mieć drastyczny wpływ na wizerunek całej firmy.

Jeżeli przedsiębiorstwu zależy na właściwym promowaniu ich produktów, powinni zainwestować przede wszystkim w odpowiedni personel, dopiero potem zapewniać promocję w różnego rodzaju mediach.

Najważniejszym punktem dużych przedsiębiorstw, jak i małych firmy, są pracownicy. To oni stoją na pierwszej linii frontu między klientami a produktami oferowanymi w ramach usług proponowanych przez przedsiębiorstwo, dlatego też niezwykle ważne jest, aby wszelkie ich działania były nienaganne, świadome i wykonywane w jak najlepszym interesie firmy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.