Jak wdrożyć nowy model zarządzania w firmie?

Standardowo, w każdej firmie do różnych projektów mogą zostać przypisane różne metodyki. Wynika to głównie ze specyfiki projektu, ale także z wymagań klienta, terminowości oddania projektu, liczby członków w zespole.

zdjęcie - (the_title())


Jak wdrożyć nowy model zarządzania w firmie?

Standardowo, w każdej firmie do różnych projektów mogą zostać przypisane różne metodyki. Wynika to głównie ze specyfiki projektu, ale także z wymagań klienta, terminowości oddania projektu, liczby członków w zespole.

Tymczasem, okazuje się, że przestarzałe systemy zarządzania przestają się sprawdzać i należy postawić na coś nowego, innowacyjnego, co skuteczniej przyczyni się do osiągnięcia celi projektowych. Generalnie, żyjemy w czasach, gdzie postęp technologiczny przybiera zawrotne tempo, gdzie jest bardzo łatwy dostęp do informacji, i gdzie wymagania klienta mogą bardzo szybko ulec zmianie.

Często z powodu tego, że klient może nie być osobą techniczną, ciężej jest odgadnąć jego rzeczywiste potrzeby zwłaszcza wtedy, kiedy klient nie jest zorientowany dokładnie, czego tak naprawdę potrzebuje. I tutaj z pomocą przychodzi metodyka Agile, która może zastąpić do tej pory stosowane projekty w firmie.

Wdrażanie nowego modelu zarządzania w firmie, która do tej pory korzystała z zupełnie innych metod, nigdy nie jest łatwe - zwłaszcza w zespołach z wieloletnim stażem i pracownikami przyzwyczajonymi do wykonywania swoich obowiązków w określony sposób przez lata. Chcąc nauczyć się nowej metodologii, menedżerowie często wybierają szkolenia project management.

Jednak, zmiana modelu wciąż jest możliwa - tutaj z pomocą przychodzi agile project management szkolenie - które w prostych dla uczestników słowach wyjaśnia czym jest i czym nie jest Agile. Agile dobrze jest połączyć ze znanym frameworkiem Scrum. To wiąże się z przyjęciem przez członków zespołu pewnych roli - Product Ownera, Scrum Mastera albo Developera.

Szkolenia Agile dokładnie instruują, czym zajmują się pracownicy, którym zostały przypisane poszczególne role, a klarowny zakres obowiązków sprawia, że pracownicy fokusują się przede wszystkim na dobrze wykonywanej własnej pracy.

Choć wdrażanie nowego modelu zarządzania w firmie nie jest łatwe, to dzięki świetnemu instruktażowi przedstawiającemu potrzebę reorganizacji firmy to zadanie staje się łatwiejsze i ostatecznie pomaga wdrożyć nowy system bez większych problemów. W pewnych sytuacjach wdrażanie nowego modelu może się okazać wręcz przyjemnością dla samych pracowników.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.