Jak wybrać sposób zarządzania projektem w firmie?

Odpowiednie zarządzanie ma kluczowe znaczenie dla efektywności. Sposób zarządzania projektem uzależniony jest od celów, zadań i kompetencji pracowników. W tym przypadku nacisk powinien być kładziony na samą efektywność oraz oczywiście wyniki.

zdjęcie - (the_title())


Jak wybrać sposób zarządzania projektem w firmie?

Odpowiednie zarządzanie ma kluczowe znaczenie dla efektywności. Sposób zarządzania projektem uzależniony jest od celów, zadań i kompetencji pracowników. W tym przypadku nacisk powinien być kładziony na samą efektywność oraz oczywiście wyniki. Należy dopasować styl zarządzania do zapotrzebowania zespołu i firmy, co pozwala na uzyskanie przewagi nad konkurencją. Pomóc nam w tym mogą odpowiednie szkolenia scrum.

Demokratyczny styl zarządzania projektem w firmie

W demokratycznym stylu zarządzania projektem liczy się zdanie każdego pracownika. Jednocześnie wszystkie decyzje podejmowane są wspólnie. Manager czy osoba zarządzająca danym projektem wysłuchuje opinii i jednocześnie prowadzona jest burza mózgów.

Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że każdy pracownik czuje się ważny i jednocześnie bierze odpowiedzialność za swoją pracę. Jednak lider demokratyczny musi umieć słuchać i nie może uważać, że potrafi sam lepiej wykonać dane zadanie.

Jednak i ten styl ma swoje wady otóż bardzo często dochodzi do wydłużenia czasu realizacji projektu, gdyż każdy pracownik musi zostać wysłuchany, choć takie zarządzanie buduje atmosferę zrozumienia i zmniejsza ryzyko błędów, to tam, gdzie liczy się czas nie jest to pożądany styl.

Autorytarny styl zarządzania projektami - czy to już przeżytek?

Kolejnym sposobem zarządzania projektami w firmie jest wydawanie poleceń i egzekwowanie wykonywania określonych zadań według wytycznych od A do Z.

Niestety nie jest to zbyt dobry styl zarządzania, wprawdzie można osiągnąć założone cele, jednak zespół w ten sposób nie może się rozwijać, gdyż ograniczona jest jego kreatywność przez sztywne ramy zarządzania. Czasem trzeba dopuścić zdanie innych, zwłaszcza jeśli ich doświadczenie może być przydatne w określonym projekcie.

Dlatego warto korzystać z agile project management Szkolenie z elastycznego zarządzania pozwala znaleźć balans pomiędzy egzekwowaniem osiągania celów projektowych i przestrzenią do kreatywności pracowników.

Project manager szkolenia to wybór dla kierowników i managerów zespołów, którzy pragną stworzyć zgrany zespół oparty na specjalistach, który wzajemnie się uzupełnia, w oparciu o kompetencje każdego z członków.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.