Jak wygląda certyfikacja z action learning?

Obecnie przeróżne firmy coraz prężniej się rozwijają. Co stoi za takim rozwojem? Otóż przede wszystkim wprowadzenie różnych nowych możliwości, innego spojrzenia na pracownika, techniki rozwoju… Wśród nich jedną z ważniejszych i ciekawszych metod jest action learning. Na czym polega ta metoda? O co tutaj chodzi? Jak wygląda action learning szkolenie?

Gamma - Jak wygląda certyfikacja z action learning?

 
Jak wygląda certyfikacja z action learning?

Obecnie przeróżne firmy coraz prężniej się rozwijają. Co stoi za takim rozwojem? Otóż przede wszystkim wprowadzenie różnych nowych możliwości, innego spojrzenia na pracownika, techniki rozwoju... Wśród nich jedną z ważniejszych i ciekawszych metod jest action learning. Na czym polega ta metoda? O co tutaj chodzi? Jak wygląda action learning szkolenie?

Dlaczego action learning działa? I w końcu poruszony zostanie spory problem, a minowicie action learnign certyfikacja.

Co to jest action learning?

Na początek warto powiedzieć kilka słów o tym, co to w ogóle jest action learning. Otóż dawno temu, w latach 60. ubiegłego wielu pewien profesor Revans związany m. in. z branżą przemysłu doszedł do wniosku, że same konwencjonalne metody nauczania za dużo nie dają. Trzeba zatem zadbać także o proces stawiania pytań, doświadczenia. Dopiero wówczas można coś wynieść z nauki.

Ta ogólna dość koncepcja została rozszerzona i tak powstało action learning. Jak prezentuje się ta metoda? Otóż mówiąc dość ogólnie skupia się ona wokół spotkań danej grupy osób z kadry zarządzającej różnymi zespołami. Następnie z zastosowaniem poszczególnych technik negocjacji, rozwiązywania problemów, kreatywności itp. rozwiązywane są problemy czy analizowane sukcesy. Nad całością procesu czuwa coach.

Przykładowo dajmy na to, że mamy panią Halinę - szefową działu kadr i pana Jerzego - szefa działu reklamy plus oczywiście ok 6 -ciu innych szefów. Jak wygląda współpraca? Pan Jerzy opowiada o problemie, jakim są nie do końca wykwalifikowani pracownicy. Pani Halina mówi, jakimi kryteriami się kieruje chcąc zatrudnić idealną osobę do siebie do zespołu. Wspólnie zastanawiają się, czemu pan Jerzy ma problem z pracownikami.

Dlaczego action learning działa?

Teraz jednak pytanie pojawia się - jakim cudem w zasadzie taka prosta rozmowa działa? Otóż nie jest to do końca taka prosta rozmowa. Tu bowiem poruszone jest także zagadnienie jakości i sposobu przeprowadzenia danej rozmowy. Co więcej wspólna burza mózgów, wymiana myli, doświadczenia sprawia, że dużo łatwiej jest znaleźć interesujące rozwiązanie. Warto bowiem pamiętać, że często pracując w jednym sektorze, niejako zamykamy się na wszelkie inne możliwości. Ktoś pracując zupełnie inaczej, może nam pomóc spojrzeć na świat z innej perspektywy.

Action leraning wady i zalety

Jak zatem widać - zaletą action learning jest na pewno to, że możemy dość łatwo zintegrować całą firmę. Tak to zawsze mamy problemy, że ktoś się nie zgadza na to, inna osoba na tamto. W efekcie trudno jest nam wypracować satysfakcjonujące rozwiązanie. Zaś wadą tej metody jest w zasadzie tylko konieczność wykonania odpowiedniego szkolenia zakończonego uzyskaniem stosownego certyfikatu.

Action learning szkolenia

Co nam daje takie action learning szkolenie? Otóż przede wszystkim uprawnienia, możliwości oraz umiejętności, aby pracować właśnie jako wspomniany wcześniej mentor, coach, który nadzoruje cały proces action learning, wszystkie spotkania. Oczywiście jednak takie szkolenie nie jest dla każdego - dana osoba musi posiadać wykształcenie wyższe w kierunku biznesowo - psychologicznym. Co więcej - warto pamiętać, że action learning to nie tylko prosta rozmowa, ale także zastosowanie wielu technik i rozwiązań, które nie są takie proste.

Action learning certyfikacja - co nam daje?

No właśnie - warto wybierać kursy action learning, po których otrzymujemy certyfikat. Oczywiście są one droższe, jednak ich wartość jest nieporównywalnie większa. Warto bowiem zaznaczyć, że przede wszystkim każda firma chętniej nas przyjmie, jeśli będziemy mieć certyfikat. Ponadto posiadając go, będziemy wpisani na międzynarodową listę osób posiadających takie upoważnienie oficjalne do zajmowania się metodą action learning. Oprócz tego zyskamy możliwość profesjonalnej porady i pomocy zarówno od innych coachów jak i osób zarządzających organizacją. Oczywiście nie mówiąc już o tym, że action learning certyfikacja daje nam pewność, że całość kursu była przeprowadzona zgodnie ze standardami.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.