Jak wygląda planowanie i kontrola prac projektowych?

Prace projektowe to obecnie w zasadzie podstawa pracy w niemalże każdej firmie. Niemniej jednak jako osoby zarządzające takimi projektami, musimy najpierw je dobrze zaplanować, a następnie kontrolować przebieg prac. Jak to w zasadzie zrobić? Na co zwrócić szczególną uwagę.

Gamma - Jak wygląda planowanie i kontrola prac projektowych?


Jak wygląda planowanie i kontrola prac projektowych?

Prace projektowe to obecnie w zasadzie podstawa pracy w niemalże każdej firmie. Niemniej jednak jako osoby zarządzające takimi projektami, musimy najpierw je dobrze zaplanować, a następnie kontrolować przebieg prac. Jak to w zasadzie zrobić? Na co zwrócić szczególną uwagę.

Planowanie projektu i zespołu projektowego

No właśnie - warto tu stanowczo podkreślić, że takie planowanie ma dwie swoje strony. Przede wszystkim bowiem planujemy dany projekt - od strony czysto technicznej. Trzeba wiedzieć, co ma być zrobione, umieć analitycznie rozdzielić pracę na poszczególne zadania, nawiązać odpowiednią współpracę, zaplanować terminy itp. to jednak nie wszystko. Czeka nas bowiem jeszcze dość trudne zadanie skomponowania odpowiedniego zespołu projektowego.

Dlaczego jest to trudne? Otóż przede wszystkim zespół projektowy musi posiadać fachowców z odpowiednich dziedzin. Dobrze, żeby przeszli oni odpowiednie kursy z zarządzania, np. szkolenie scrum. Jednak to jeszcze nie wszystko, ponieważ musi on także składać się z osób o konkretnym temperamencie, obejmujących różne role w grupie. I tu pojawia się problem.

O ile bowiem jeszcze zazwyczaj ocena kwalifikacji danej osoby jakoś nam idzie, o tyle ocena charakteru i osobowości danej osoby już najczęściej wymaga pewnego szkolenia.

Kontrola projektu

Nie mniej kłopotów sprawia następcza kontrola projektów. Jak powinna być prowadzona, w jakiej formie? Czy lepsze będą raporty czy może konkretne wyniki? Kto z grupy projektowej powinien być osobą odpowiadającą za resztę? Jak często należy kontrolować dany projekt?

Project manager szkolenia - doskonałe rozwiązanie

Dlatego też warto zainwestować w szkolenie z zarządzania projektami Warszawa. Ważne jest tu aby wspomnieć, że nie będzie ono obejmowało tylko i wyłącznie jednej dziedziny. Przykładowo szkolenie agile foundation pozwoli nam zapoznać się z metodologią zwinnego zarządzania.

W istocie zarządzanie projektami szkolenie albo będzie składało się z różnych części, albo też będzie to kilka osobnych szkoleń, które będą opisywały właśnie poszczególne etapy projektu oraz sposób zarządzania nimi oraz ludźmi biorącymi w nich udział. Takie szkolenie pomoże nam osiągnąć sukces w firmie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.