Jak zarządzać negatywną energią?

Dla dobrej wydajności w pracy potrzebna jest energia. Chodzi o energię pozytywną, czyli taką, z którą wiążą się dobre emocje. Kiedy pojawią się negatywne, to trzeba umieć sobie z nimi poradzić. Energia pozytywna to ta, której towarzyszą zadowolenie, ciekawość, entuzjazm.

zdjęcie - (the_title())


Jak zarządzać negatywną energią?

Dla dobrej wydajności w pracy potrzebna jest energia. Chodzi o energię pozytywną, czyli taką, z którą wiążą się dobre emocje. Kiedy pojawią się negatywne, to trzeba umieć sobie z nimi poradzić.

Energia pozytywna to ta, której towarzyszą zadowolenie, ciekawość, entuzjazm. Jest chęć do pracy i pełna mobilizacja. Negatywna energia to sytuacja, kiedy jest złość, lęk, irytacja. Pojawia się stres. Szkolenie radzenie sobie ze stresem i z emocjami pomaga sobie z tym radzić. Negatywną energią trzeba i można zarządzać.

Jak nie dopuszczać do złych emocji?

Przed silnym stresem i negatywnymi emocjami trzeba umieć się chronić. Konieczne jest budowanie odporności psychicznej. Wtedy coś, co potencjalnie może wzbudzić silne emocje, zostanie potraktowane ze spokojem. By się wzmocnić, trzeba dbać o zdrowie, o relaks i wypoczynek. Ważny jest moment, kiedy negatywne emocje zaczynają się nasilać. Trzeba to powstrzymać.

Radzenie sobie z emocjami

Kiedy emocje zaczynają narastać albo już są silne, trzeba się uspokoić. Każde zarządzanie stresem szkolenie to możliwość poznania różnych technik, które to umożliwią. Pomaga głębokie oddychanie i spokojne liczenie. Inna technika to wyobrażenie sobie czegoś pozytywnego albo śmiesznego. Niekiedy trzeba wypróbować dwie czy trzy techniki, zanim uda się uspokoić emocje. Trzeba ich więc znać kilka.

Przekierowanie negatywnej energii

Jeśli negatywna energia nie jest bardzo silna, to można ją wykorzystać. Złe emocje przekierowuje się na coś pozytywnego. Zarządzanie emocjami szkolenie uczy i tego, jak czasem można je wykorzystać.

Np. złość może zmobilizować, by wziąć się za odkładane trudne zadanie. Niekoniecznie jednak uda się ją wykorzystać w relacjach zawodowych. Do nich potrzebny jest spokój. Można też przekierować uwagę z lęku na działanie, o ile nie jest on silny. Trzeba np. zacząć rozmowę handlową, a lęk zniknie w trakcie. Zapomni się o nim.

Negatywna energia to problem, ale można sobie z nim poradzić. Trzeba tylko mieć wiedzę o różnych możliwościach i strategiach. Najprościej i najszybciej zdobywa się ją na szkoleniach. W krótkim czasie otrzymuje się dużo wartościowych informacji.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.