Jak zarządzać w zespole scrumowym?

Czy zarządzanie ludźmi i projektem jest łatwe? Gdyby tak było, pewnie na polskim rynku pracy nie byłoby takiego zapotrzebowania na kierowników projektu, z jakim się obecnie spotykamy. Tymczasem, zarządzanie projektami w wielu obszarach nie jest łatwe, stąd i wynagrodzenia szybują w górę.

zdjęcie - (the_title())


Jak zarządzać w zespole scrumowym?

Czy zarządzanie ludźmi i projektem jest łatwe? Gdyby tak było, pewnie na polskim rynku pracy nie byłoby takiego zapotrzebowania na kierowników projektu, z jakim się obecnie spotykamy. Tymczasem, zarządzanie projektami w wielu obszarach nie jest łatwe, stąd i wynagrodzenia szybują w górę.

Jednak, są też takie metodyki, które sprawiają, że projektem można zarządzać wyjątkowo skutecznie. Nauczyć  się ich możemy m.in. podczas project management szkolenia. Wbrew pozorom, nie są to standardowe praktyki, gdzie zwykle nad kierownikiem projektu czuwa kolejny kierownik, a nad nim kolejny...

Okazuje się, że już od jakiegoś czasu metodyka Agile przyjmuje się coraz lepiej w różnego rodzaju projektach. Zwłaszcza, kiedy idzie w parze z tak zwanym frameworkiem Scrum. Czy Agile jest metodyką, która świetnie wpasuje się do zespołu w Twojej firmie? Agile Project Management szkolenie doskonale tłumaczy, czym jest i czym nie jest Agile, jakie są podstawowe założenia i jak wdrożyć Agile do Twojego zespołu.

Agile PM Foundation oprócz podstaw Agile wspomina o frameworkach, które mogą zostać z Agile zastosowane, przedstawia role, jakie zajmować mogą członkowie w zespole. Generalnie ten typ zarządzania różni się od standardowego tym, że w zespole wszyscy są tak samo odpowiedzialni za powodzenie projektu - nie ma jednej osoby wyznaczonej do zarządzania projektem - wszyscy są zobowiązani do dołożenia wszelkich starań, aby projekt zakończył się sukcesem.

W Scrumie zakłada się istnieje trzech roli, przy czym do dwóch z nich przypisuje się tylko jednego członka zespołu - do roli Scrum Mastera oraz Product Ownera. Oprócz tego, są tutaj również Scrum Developerzy, zajmujący się przede wszystkim wykonywaniem projektu.

Szkolenia Agile od dawna cieszą się powodzeniem, ponieważ pomagają zrozumieć, w jaki sposób należy zarządzać w zespole scrumowym poprzez obszerną definicję każdej z ról osób w zespole. Każdy członek zespołu scrumowego, wykonując przydzielone obowiązki w znając swoją rolę, przyczynia się do osiągnięcia sukcesu projektowego i dostarczenia klientowi tego, czego klient chce.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.