Jak zdobyć autorytet u podwładnych?

Budowanie autorytetu szefa wśród pracowników nie należy do łatwych zadań. Poszczególni menadżerowie rozliczani są nie tylko za pracę własną lecz także za działania całego zespołu. Zatem co to znaczy autorytet? Bycia szefem z uznaniem i poważaniem uczą profesjonalne szkolenia dla team leaderów.

zdjęcie - (the_title())

 
Jak zdobyć autorytet u podwładnych?

Budowanie autorytetu szefa wśród pracowników nie należy do łatwych zadań. Poszczególni menadżerowie rozliczani są nie tylko za pracę własną lecz także za działania całego zespołu. Zatem co to znaczy autorytet? Bycia szefem z uznaniem i poważaniem uczą profesjonalne szkolenia dla team leaderów.

Bycie szefem to bardzo odpowiedzialne zadanie, gdyż osoba podejmująca się tego zadania ma ogromny wpływ na funkcjonowanie firmy. W związku z tym powinna ona posiadać istotne cechy charakteru. Autorytet szefa jest bardzo istotny w realizowaniu poszczególnych celów zawodowych.
Co to znaczy autorytet? Otóżbudowanie autorytetu szefa wpływa na prawidłowe organizowanie pracy podległego mu zespołu, motywowaniu pracowników działania oraz na kontrolowanie zleconych zadań. Umiejętności tych uczą profesjonalne szkolenia dla team leaderów.

W hierarchii każdej firmy osoby zarządzające otrzymują autorytet formalny, ale czasem to nie wystarczy, aby podwładni szanowali swojego przełożonego i  rzetelnie wykonywali powierzone im zadania. Wykonując codzienne obowiązki ważne jest, aby każdy szef ciągle pracował na swój nienaganny autorytet.

Budowanie autorytetu szefa, a szkolenia dla nowych menegerów

Autorytet szefa to kluczowy czynnik wpływający na osiąganie wymarzonych celów zawodowych. Posiadają go zazwyczaj liderzy, którzy to potrafią skutecznie wzbudzać podziw oraz uznanie wśród swoich podwładnych. Skutecznebudowanie autorytetu szefa jest możliwe dzięki posiadaniu odpowiednich kompetencji osobistych.

Autorytet szefa znacznie podnoszą cechy wśród których można wymienić:

 • zdolności do odkrywania i sprawnego realizowania nowych sposobów działania
 • osiągnięcia zawodowe w danej dziedzinie
 • umiejętność szybkiego rozwiązywania trudnych, często skomplikowanych sytuacji
 • umiejętność rozwiązywania trudnych konfliktów w grupie
 • umiejętność organizacji pracy w taki sposób, aby dawała ona nie tylko oczekiwane efekty lecz także satysfakcję pracowników
 • umiejętność godnego reprezentowania firmy podczas ważnych kontaktów biznesowych
 • umiejętność szkolenia podwładnych
 • umiejętność jasnego przekazywania wiedzy swoim podwładnym

Te niezwykle istotne umiejętności można nabyć poprzez odpowiednie szkolenie dla nowych menedżerów prowadzone przez doświadczonych i wyspecjalizowanych w tej dziedzinie trenerów.

Autorytet szefa - istotne czynniki

Autorytet szefa to ważna cecha, dzięki której osoba zarządzająca ma posłuch u swoich współpracowników. Dzięki temu zlecone przez niego zadania są wykonywane szybko i sprawnie. Autorytet zależy w dużej mierze od:

 • osobowości – poszczególne cechy charakteru takie jak: charyzma, opanowanie, kreatywność i zdolności zarządzania w znaczny sposób wpływają na budowanie autorytetu szefa
 • posiadanej wiedzy – duże doświadczenie i odpowiednie kompetencje znacznie wpływają na budowanie autorytetu wśród pracowników
 • motywowania – każdy skuteczny szef buduje swój autorytet także przez zwiększanie zaangażowania pracowników za pomocą wykorzystania narzędzi takich jak: kary, nagródy, pochwały, nagany i wiele innych.

Profesjonalne szkolenia dla nowych menadżerów

Każda dobrze funkcjonująca na rynku biznesowym firma organizuje szkolenia dla team leaderów podczas których osoby zarządzające w firmie uczą się umiejętności panowania nad własnymi emocjami.
Szkolenie dla nowych menedżerów sprawia, że szefowie czy managerowie są w pełni świadomi swoich mocnych i słabych stron, co pozwala im umiejętnie i skutecznie zarządzać podległym zespołem pracowniczym.
Każde szkolenie dla team leaderów uczy skutecznej pracy nad własną osobą. Jest to znakomity trening przygotowujący wszystkie osoby zarządzające do kierowania zespołem pracowniczym.
Co więcej profesjonalne szkolenie dla nowych menaegerów uczy perswazji i manipulacji, dzięki czemu możliwe jest skuteczne wywieranie wpływu na swoich podwładnych, a jak powszechnie wiadomo przekonywanie innych osób do swoich wizji oraz pomysłów jest obowiązkowym zadaniem każdego skutecznego szefa.
Budowanie autorytetu jest niełatwym procesem, który to wymaga posiadania ogromnej wiedzy, którą to właśnie można nabyć pod okiem doswiadczonych trenerów.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.