Jak zostać kierownikiem produkcji?

Kim jest kierownik produkcji? Bez wątpienia jest to jedna z najważniejszych osób w fabryce lub zakładzie produkcyjnym. Do codziennych obowiązków kierownika należy między innymi planowanie i nadzorowanie tego, w jaki sposób realizowane są ustalone harmonogramy okresowe, ponadto organizuje i koordynuje prace podległych pracowników, a przy tym śledzi przebieg prac i tworzy stosowną dokumentację.

zdjęcie - (the_title())


Jak zostać kierownikiem produkcji?

Kim jest kierownik produkcji? Bez wątpienia jest to jedna z najważniejszych osób w fabryce lub zakładzie produkcyjnym. Do codziennych obowiązków kierownika należy między innymi planowanie i nadzorowanie tego, w jaki sposób realizowane są ustalone harmonogramy okresowe, ponadto organizuje i koordynuje prace podległych pracowników, a przy tym śledzi przebieg prac i tworzy stosowną dokumentację.

Znajomość przepisów BHP jest konieczna, by upewnić się, że prace podwładnych przeprowadzane są w bezpieczny dla nich sposób. Czasem kierownik produkcji musi także wyjść do klienta i przeprowadzić z nim rozmowę w sprawie efektów produkcji bądź rozwiązać polubownie pewne kwestie sporne.

Najczęściej kierownikiem produkcji można zostać poprzez pozyskanie wyższego wykształcenia technicznego o kierunku technologii produkcji, czy automatyki, lecz także po ukończeniu innego kierunku inżynieryjnego absolwent takich studiów ma szansę na znalezienie zatrudnienia na stanowisku kierownika produkcji.

Osobę ubiegającą się o taką pracę powinna wyróżniać bardzo dobra organizacja pracy i duża samodzielność, wysoka odporność na stres, konsekwentność, zdolność do podejmowania decyzji, wysokie umiejętności komunikacyjne niezbędne przy kontaktach z ludźmi oraz pewne cechy przywódcze. Kandydat na to stanowisko powinien także posiadać umiejętność obsługi komputera oraz znajomość oprogramowania, które stosuje się w takich zakładach.

Jednakże, wyższe wykształcenie nie jest jedyną drogą do otworzenia sobie możliwości rozpoczęcia kariery na stanowisku kierowniczym w zakładzie produkcyjnym. Także osoby z doświadczeniem zaczynające pracę na najniższym szczeblu, dzięki zaznajamianiu się z procedurami i dodatkowymi kursami mają szanse na awans. Przy czym, kluczowe są tutaj szkolenia dla brygadzistów, jak i szkolenie dla mistrzów.

Brygadzista czy mistrz to kolejne stopnie „wtajemniczenia” w procesy zarządzania produkcją. Warto mieć na uwadze, że świat idzie z duchem czasu i obecnie coraz popularniejszym staje się wdrożenie zasad zwinnego zarządzania także na produkcji, dlatego też agile szkolenia czy scrum szkolenia przybliżą osobę do zrealizowania celu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.