Jak zwiększyć sprzedaż, posiadając swoją stronę?

Sprzedaż w Internecie nie jest skomplikowana. Jednak wymaga pewnych technik, które pozwolą na zainteresowanie i przyciągnięcie klienta.

6 września 2017
zdjęcie - Jak zwiększyć sprzedaż, posiadając swoją stronę?

Konsument wchodząc na stronę, może ją od razu opuścić albo pozostać na dłużej. Stwierdza się, że mamy 10 sekund na zwrócenie uwagi na siebie. Zazwyczaj jednym z najważniejszych elementów jest zastosowanie odpowiedniego nagłówka. Jeżeli klient na samym początku nie znajdzie odpowiedni na swoje pytania, zazwyczaj odchodzi dalej, do konkurencji.

Profesjonalny nagłówek to około 80% skutecznej reklamy i oferty. Jest to cały artykuł zawarty w jednej pigułce. Dlatego warto poświęcić więcej czasu na jego odpowiednie stworzenie. Jeśli klient nie zwróci uwagi na pierwsze hasła, to szanse na dalsze zapoznanie się z treścią, są bardzo znikome. Skuteczny nagłówek wiąże się wówczas ze zwiększeniem sprzedaży. Jeżeli sami podejmujemy się jego tworzenia, warto pamiętać o kilku zasadach, które ułatwią nam zadanie. Pamiętajmy, że krótszy wcale nie oznacza lepszy.

Może wygląda oryginalnie i estetycznie, ale trudno jest dobrać odpowiednie informacje tylko w kilku słowach. Inspiracją dla każdego mogą być tabloidy i mass media, które doskonalą sztukę przyciągania uwagi. Podczas komponowania załóżmy, że tylko nagłówek będzie przeczytany. Dlatego ten krótki tekst powinien dostarczyć klientowi podstawowe informacje, a także zbudowanie w czytelniku odpowiedniego zaufania, przekonania.

 

Rozszerz swoje działania sprzedażowe. Poznaj techniki wpływu i techniki radzenia sobie z psychomanipulacją. Dowiedz się jak profesjonalnie prowadzić rozmowę biznesową. Sprawdź nasze szkolenia sprzedażowe: Odwiedź ten dział.

 

Więc nagłówek powinien dostarczyć wiedzę klientowi co znajduje się na stronie. Krótko musi nakierować myśli an dany temat. Najlepiej w punktach wypisać sobie kilka, które przyjdą nam do głowy, kolejno z pomocą bliskiej osoby wybrać ten, który najbardziej przemawia, najlepiej brzmi. W nagłówku bardzo ważne jest także umieszczenie krótkiej informacji, która weźmie pod uwagę koszt.

Nie musimy od razu pisać konkretnej ceny. Możemy jedynie określić kilkoma słowami jak to mniej więcej wygląda, np. taniej niż w salonach, czy nawet inwestycja na dłuższy okres. Bardziej powinniśmy się skupić na korzyściach, które bardziej wpłyną na decyzję klienta.

Konsument powinien mieć jasno przedstawione co będzie miał w zamian jeśli zdecyduje się na zakup. Pamiętajmy, by określić najważniejsze korzyści, które spełniają potrzeby zainteresowanego. Wszystkie te informacje muszą być odpowiednio i profesjonalnie zawarte w nagłówku, w kilku słowach, które zwrócą uwagę klienta.

ZOBACZ NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 listopada 2017
Zaufanie: nawet najlepszy proces sprzedaży sam niczego nie sprzeda  Zdobycie miana zaufanego doradcy jest rzadko osiągane.Dlaczego? Wielu sprzedawców uważa, że sami mogą zdecydować, czy są zaufanymi doradcami, ale w rzeczywistości to klienci o tym decydują, czy sprzedawca jest godny zaufania. Zachowania klientów i badania nad przegranymi kontraktami wskazują, że większość klientów nie ufa sprzedawcom lub nie widzi w nich godnych...
28 sierpnia 2018
Model Sprzedaży Challenger Sales – Sprzedaż Prowokatywna Wstęp Modele i podejścia do sprzedaży pojawiają się i znikają. To, co kilka lat temu było najgorętszym i najczęściej stosowanym podejściem do sprzedaży, jest obecnie uważane za staroświeckie. Ta „krótka żywotność” jest spowodowana trendami branżowymi, wpływami zewnętrznymi i ogólną gospodarką. W książce The Challenger Sale autorzy Matthew Dixon i Brent Adamson przedstawiają model,...
13 listopada 2018
  21 technik sprzedaży opartych na dowodach   Techniki sprzedaży - wstęp Co sprawia, że niektórzy sprzedawcy są lepsi od innych? Posiadanie odpowiednich umiejętności i doświadczenia z pewnością jest ważne, ale bycie najlepszym sprzedawcą w firmie zależy również od czegoś więcej. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat zostało przeprowadzonych wiele badań naukowych dotyczących tego, w jaki sposób ludzki mózg dokonuje wyborów...
25 czerwca 2019
Storytelling sztuka opowiadania historii w celu zaangażowania odbiorcy, publiczności i budowania więzi z klientem. Narrator przekazuje informację, wiadomości i wiedzę w zabawny i ciekawy sposób. Jego narzędziami są techniki werbalne oraz niewerbalne. Storytelling to relacja ze zdarzenia. Historia może być autentyczna lub fikcyjna, ale dobra historia zawsze zawiera element prawdy, nawet jeśli jest fikcją. Przekaz, który niesie, musi być prawdziwy...
8 stycznia 2020
  Style negocjacji według Willema Mastenbroeka Definicja Negocjacje są procesem, w którym biorą udział co najmniej dwie strony. Stanowiska stron są rozbieżne i stanowią przeszkodę w realizacji indywidualnych interesów. Negocjacje mają na celu uzgodnienie stanowisk. Negocjacje – codzienny element życia Negocjacje istnieją od zawsze. Tam, gdzie jest dwoje ludzi, tam zazwyczaj pojawia się konflikt lub przynajmniej różnica stanowisk. Pragnąc wypracować...

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

28 lipca 2022
Praca sprzedawcy jest wymagająca, bo częściej ponosimy porażkę niż wygraną, ale na tej bazie buduje się sukces. Jak sobie z nimi radzić?
27 kwietnia 2022
Znajomość własnej kultury i kultur, z którymi podejmowana jest komunikacja na jakimkolwiek poziomie owocuje wytworzeniem się świadomości kulturowej, czyli umiejętności rozpoznania i zrozumienia wpływu kultury na ludzkie zachowania i idee oraz wpływu własnej kultury na postrzeganie świata, proces oceniania i podejmowania decyzji. Aby dojść do etapu efektywnej komunikacji międzykulturowej niezbędna jest inwestycja czasu, energii i starań w wykluczenie uprzedzeń i...
8 stycznia 2020
Willem Mastenbroek wyróżnił cztery style prowadzenia negocjacji. Każdy ma swoje plusy i minusy.
15 kwietnia 2019
Perswazja to społeczny wpływ na przekonania, postawy, intencje, motywacje i zachowania. Jest to forma manipulacji oparta na zaangażowaniu, która może zmienić nasze myśli i zachowania. Zasady perswazji posługują się słowami mającymi wpłynąć na innych ludzi i osiągnąć pożądane zmiany.
4 grudnia 2018
Storytelling sztuka opowiadania historii w celu zaangażowania publiczności i budowania więzi z klientem. Narrator przekazuje wiadomość, informacje i wiedzę w zabawny, ciekawy sposób. Jego narzędziami są techniki werbalne i niewerbalne.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.